Reklama

POLIMEXMS (PXM): Zawarcie istotnej umowy przez Emitenta - raport 29

Raport bieżący nr 29/2019

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Polimex Mostostal S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka") informuje, że w dniu dzisiejszym Spółka zawarła z Inwat sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi ("Zleceniobiorca”) umowę ("Umowa”), której przedmiotem jest wykonanie przez Zleceniobiorcę wielobranżowej dokumentacji projektowej na potrzeby "Budowy Bloku Energetycznego w oparciu o paliwo węglowe w Puławach” ("Kontrakt”) oraz pełnienie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji Kontraktu przez Spółkę. Okres wykonywania przedmiotu umowy rozpoczyna się z dniem jej podpisania i kończy po upływie 40 miesięcy od dnia 23.10.2019 r., czyli od daty wydania przez Zamawiającego, tj. Grupę Azoty Zakłady Azotowe "Puławy” sp. z o.o., na podstawie Kontraktu Polecenia Rozpoczęcia Prac.

Reklama

Wynagrodzenie za wykonanie przez Zleceniobiorcę przedmiotu Umowy jest ryczałtowe i zostało ustalone na kwotę 42.566.536,00 PLN netto. Zleceniobiorca będzie zobowiązany do zapłaty na rzecz Spółki kar umownych w przypadkach określonych w Umowie, jednakże łączna kwota kar umownych ze wszystkich tytułów nie może przekroczyć 25% kwoty wynagrodzenia netto. Spółka będzie uprawniona do dochodzenia odszkodowania uzupełniającego na zasadach ogólnych, w przypadku gdy kwota naliczonych kar umownych, nie pokryje wartości poniesionej przez nią szkody.

Pozostałe warunki Umowy nie odbiegają od warunków standardowych dla tego typu umów.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2019-11-15Michał GłowińskiSpecjalista ds. prawnych

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »