Reklama

DREWEX (DRE): Zawarcie Listu intencyjnego związanego z realizacją układu z wierzycielami Spółki - raport 38

Raport bieżący nr 38/2013

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Zarząd DREWEX S.A. w upadłości z możliwością zawarcia układu (dalej: Spółka) informuje, iż w dniu 27 września 2013 roku podpisał list intencyjny związany z przeprowadzeniem układu z wierzycielami Spółki. Inwestor oświadczył, że jest gotowy do podjęcia stosownych działań zmierzających do współtworzenia i finalnego opracowania warunków układowych dla Spółki, które po ich zatwierdzeniu byłyby realizowane przez Spółkę i Inwestora.

Reklama

Ponadto Inwestor oświadczył, iż jest zainteresowany zarówno dokonaniem skutecznego przejęcia Spółki w zakresie kapitałowym, jak i operacyjnym związanym z ewentualnym przeprowadzeniem inwestycji, w tym odpowiedniego dofinansowania Spółki na warunkach i w zakresie określonym przez Inwestora, mających na celu zrealizowanie przyjętego układu z wierzycielami Spółki oraz przeprowadzenie skutecznej restrukturyzacji wg oczekiwań i zamierzeń inwestycyjnych Inwestora. Warunkiem przeprowadzenia inwestycji w Spółkę jest to, aby uzgodniony przez Sąd układ Spółki z wierzycielami odpowiadał założeniom inwestycyjnym Inwestora.

Inwestor zapewnił, że dysponuje zarówno środkami finansowymi, jak i zdolnościami inwestycyjnymi na odpowiednim poziomie zapewniającymi możliwość przeprowadzenia inwestycji w Spółkę oraz pozwalającymi na realizację układu z wierzycielami w zaplanowanym okresie.

List intencyjny został zawarty na czas niezbędny do podjęcia negocjacji co do warunków i zakresu przeprowadzenia inwestycji oraz jej przeprowadzenia, nie krótszy jednak niż do dnia 30 czerwca 2014 roku, przy czym jakiekolwiek zobowiązania inwestycyjne Inwestora będą podlegały wykonaniu dopiero po zatwierdzeniu układu, który na etapie opracowywania układu będzie przez niego akceptowany. List intencyjny nie zawiera kar oraz wyłącza możliwość dochodzenia roszczeń.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2013-09-27Paweł PaluchowskiPrezes Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »