GRUPAREC (GRC): Zawarcie przez spółkę zależną umowy dotyczącej zakupu linii produkcyjnej do nowego zakładu w Chełmie - raport 1

Raport bieżący nr 1/2019

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd GRUPA RECYKL S.A. z siedzibą w Śremie ("Emitent") informuje, że w dniu 23 stycznia 2019 r. powziął wiadomość o potwierdzeniu warunków zamówienia przez spółkę Eldan Recykling AS spółce zależnej od Emitenta - Recykl Organizacja Odzysku S.A. ("Spółka zależna”) linii produkcyjnych, co jest równoznaczne z zawarciem umowy na dostawę tych linii.

Powyższa umowa została zawarta po przeprowadzeniu, zgodnie z warunkami zawartej z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowy o udzielenie dofinansowania, procedury wyboru dostawcy linii produkcyjnej do recyklingu opon oraz po negocjacjach szczegółowych warunków współpracy.

Reklama

Umowa dotyczy produkcji i dostawy maszyn i urządzeń składających się na linię do granulacji i separacji, linię do produkcji chipsów TDF oraz linię do produkcji proszku gumowego.

Dostarczenie i instalacja przedmiotu umowy ma nastąpić do dnia 30 lipca 2019 r

Wartość umowy wynosi 5.482.000 EUR i będzie finansowana dotacją udzieloną przez PARP (przejściowo kredytem pomostowym), środkami własnymi i długoterminowym kredytem inwestycyjnym.

Spółka zależna Emitenta jest zobowiązana do zapłaty zaliczki w wysokości 10 % wartości kontraktu, a następnie 80 %, przed jego wysyłka do Polski i 10 % po instalacji. Pozostałe warunki umowy nie odbiegają od standardowych warunków dostaw urządzeń przemysłowych.

Z uwagi na fakt, że inwestycja w budowę zakładu produkcyjnego na terenie oddziału w Chełmie ma istotne znaczenie dla dalszego rozwoju Grupy kapitałowej Emitenta, z przyczyn szczegółowo wyjaśnionych w raporcie bieżącym ESPI nr 2/2018 z dnia 21 lutego 2018 r., jak również z uwagi na wartość zawartej umowy oraz przewidywany wpływ inwestycji na sytuację finansową i gospodarczą Grupy kapitałowej, Zarząd Emitenta uznał, że informacje przedstawione w raporcie , może mieć wpływ na cenę instrumentów finansowych Emitenta.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2019-01-23Roman StachowiakPrezes Zarządu
2019-01-23Maciej JasiewiczWiceprezes Zarządu

Emitent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »