Reklama

UNIBEP (UNI): Zawarcie przez UNIHOUSE S.A. umowy na realizację w technologii modułowej inwestycji pn. „Finnsta” na rynku szwedzkim - raport 58

Raport bieżący nr 58/2021

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd UNIBEP S.A. (Emitent, Spółka) informuje, że w dniu 19 listopada 2021 r. spółka zależna od Emitenta, UNIHOUSE S.A. z siedzibą w Bielsku Podlaskim zawarła umowę na realizację w technologii modułowej inwestycji pn. "Finnsta” w Bro Kommun k. Sztokholmu w Szwecji (Umowa).

Zamawiającym jest Markarydsbostader AB z siedzibą w Sztokholmie (Zamawiający), podmiot należący do Hembla AB z siedzibą w Sztokholmie.

Reklama

Przedmiotem Umowy jest realizacja w technologii modułowej budynku wielorodzinnego, w którym znajdą się 44 lokale mieszkalne (Inwestycja).

Wynagrodzenie z tytułu wykonania Umowy wynosi ok. 40,6 mln SEK netto, co stanowi równowartość ok. 18,8 mln PLN netto (Wynagrodzenie).

Realizacja prac projektowych niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę rozpoczęła się, na podstawie odrębnej Umowy, w IV kwartale 2021 r. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na II kwartał 2022 r., a zakończenie Inwestycji w I kwartale 2023 r., z zastrzeżeniem, że wejście w życie Umowy w części produkcyjnej uzależnione jest od uzyskania przez Zamawiającego pozwolenia na budowę, co powinno nastąpić w II kwartale 2021 r.

Pozostałe warunki Umowy, w tym w zakresie kar umownych, zabezpieczenia należytego wykonania Umowy i możliwości odstąpienia od niej, nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów.

Emitent przypomina, że jest to kolejna umowa UNIHOUSE S.A. na rynku szwedzkim. O zawarciu umowy na realizację w Sundsvall w Szwecji projektu pn. "Storgatan 66” Emitent informował w raporcie bieżącym nr 56/2020 z dnia 9 października 2020 r. Zawarcie przedmiotowej Umowy świadczy o umacnianiu się pozycji Grupy Unibep na tym wymagającym rynku.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2021-11-19Leszek Marek GołąbieckiPrezes ZarząduLeszek Marek Gołąbiecki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »