Reklama

MABION (MAB): Zawarcie umowy dotyczącej przyszłej dystrybucji MabionCD20 w Islandii - raport 10

Raport bieżący nr 10/2014

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd Mabion SA ("Mabion”, "Emitent”) informuje, że w dniu 16 kwietnia 2014 r. podpisana została pomiędzy Mabion a spółką LYFIS ehf. z siedzibą w Rejkiawiku ("LYFIS”) umowa dystrybucji na terenie Islandii leku MabionCD20 ("Umowa”, "Lek”). Zgodnie z postanowieniami Umowy Mabion zapewnia LYFIS wyłączne prawo do marketingu i sprzedaży MabionCD20 na terytorium Islandii. Mabion jest odpowiedzialny za rejestrację Leku, jego wytworzenie i jakość, a LYFIS jest odpowiedzialny za właściwe magazynowanie i dystrybucję Leku na terenie Islandii oraz za zbieranie informacji o ewentualnych działaniach niepożądanych i przekazywanie ich do Mabion.

Reklama

LYFIS zapłaci Mabion w dwóch ratach 20 tys. euro (co w przeliczeniu wg średniego kursu NBP z dnia podpisania umowy stanowi równowartość ok. 84 tys. zł) tytułem wynagrodzenie za udzielenie licencji dystrybucyjnej, z czego 70% kwoty zostanie zapłacone po uzyskaniu przez Mabion rejestracji Leku na terytorium Islandii (rejestracja przez Europejską Agencję Leków, EMA). Ponadto, po zarejestrowaniu Emitentowi przysługiwać będzie wynagrodzenie za dostarczane partie Leku w wysokości w przedziale pomiędzy 50 a 60% jego ceny rynkowej.

Umowa została podpisana na okres 5 lat licząc od momentu dostarczenia LYFIS Leku, z możliwością automatycznego przedłużenia na kolejne 3 lata w przypadku osiągnięcia minimalnych przychodów ze sprzedaży.

Rynek leku MabThera, leku referencyjnego do leku MabionCD20 na przedmiotowym rynku szacowany jest na jedynie około 2-3 mln euro, jednak Umowa z LYFIS jest istotna dla Emitenta ponieważ jest pierwszą umową dystrybucyjną na terenie Europy.

LYFIS jest silnym lokalnie dystrybutorem leków posiadającym w swoim portfolio leki specjalistyczne. Jest lokalnym przedstawicielem takich firm jak Teva i Krka.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2014-04-17Sławomir JarosCzłonek Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »