SOFTBLUE (SBE): Zawarcie umowy dystrybucji - raport 2

Raport bieżący nr 2/2020

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Spółki Softblue S.A. z siedzibą w Bydgoszczy ("Emitent”), informuje, że w dniu dzisiejszym wpłynęła do Emitenta podpisana umowa dystrybucji ze spółką Mimic (HK) Group Trading and Consulting Co. Ltd. z siedzibą w Hongkongu, Chiny ("Kontrahent”).

Przedmiotowa umowa określa zasady współpracy Stron w zakresie sprzedaży produkowanych przez Emitenta urządzeń umożliwiających mierzenie parametrów zanieczyszczeń powietrza ("Produkt”) na rzecz Kontrahenta oraz dalszej ich dystrybucji przez Kontrahenta na rzecz klientów zlokalizowanych na terytorium Chin. Umowa dotyczy dystrybucji niewyłącznej na terytorium Chin, z tym zastrzeżeniem, że w przypadku, gdy Kontrahent w okresie do 2 lat od dnia zawarcia umowy zakupi Produkty za kwotę 5 mln USD otrzyma wyłączność sprzedaży Produktu na terytorium Chin. Umowa została zawarta na czas określony 3 lat, przy czym strony zastrzegły możliwość jej wcześniejszego wypowiedzenia z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.

Reklama

Urządzenie umożliwiające mierzenie parametrów powietrza jest autorskim produktem Emitenta. Urządzenie to znalazło zastosowanie w Polsce wśród wielu odbiorców publicznych i prywatnych. Rynek chiński ze względu na obecne problemy ze smogiem jest rynkiem przyszłościowym i otwartym na tego typu rozwiązania, szczególnie pochodzące z Europy.

Kontrahent jest podmiotem mającym bogate doświadczenie biznesowe oraz kontakty wśród podmiotów chińskich, co powinno umożliwić Emitentowi wejście na rynek chiński, który jest jednym z największych rynków światowych. W konsekwencji powinno się to przełożyć na zwiększenie skali działalności Emitenta a także na osiągane przez niego wyniki finansowe oraz jego rozpoznawalność (markę) na świecie.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis

Emitent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »