Reklama

STALPROFI (STF): Zawarcie umowy handlowej z Ferrum SA - raport 23

Raport bieżący nr 23/2010
Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

W dniu 21 października 2010 roku Stalprofil SA zawarł umowę handlową z firmą Ferrum SA z siedzibą w Katowicach (sprzedający), której przedmiotem jest zakup przez Stalprofil SA (kupujący), produkowanych przez sprzedającego rur stalowych do budowy sieci przesyłowych gazu, o wartości brutto około 16.000.000 PLN (netto 13.079.300 PLN z tolerancją 0,3%)

Dostawy rur stalowych będą realizowane przez sprzedającego na rzecz Stalprofil SA od miesiąca października 2010r. do stycznia 2011r.

Reklama

Warunki finansowe zawartej umowy nie odbiegają od powszechnie stosowanych dla tego typu umów.

W umowie zawarto następujące postanowienia dotyczące kar umownych:

a) Sprzedający zapłaci Kupującemu karę umowną za niedotrzymanie terminów dostawy w wysokości 0,5 % ceny netto opóźnionej w dostawie partii towaru za każdy pełny dzień zwłoki. Kara umowna z tego tytułu w żadnym razie nie przekroczy 8,0 % wartości umowy.

b) Kupujący zapłaci Sprzedającemu karę umowną za zwłokę w odbiorze Przedmiotu umowy w wysokości 0,5 % ceny netto nieodebranej partii rur za każdy pełny dzień zwłoki. Kara umowna z tego tytułu w żadnym razie nie przekroczy 8,0% wartości Umowy.

c) Sprzedający zapłaci Kupującemu karę umowną za odstąpienie od umowy z przyczyn zależnych od Sprzedającego w wysokości 25 % ceny wynagrodzenia umownego określonego w niniejszej umowie.

d) Sprzedający zapłaci Kupującemu karę umowną za zwłokę w usunięciu wad

z przyczyn leżących po stronie Sprzedającego w wysokości 1% ceny dostawy uznanej za wadliwie wykonanej, za każdy dzień zwłoki liczony od dnia wyznaczonego na usunięcie wady. Kara umowna z tego tytułu w żadnym razie nie przekroczy 8 % ceny umowy.

e) Kupujący zapłaci Sprzedającemu karę umowną za odstąpienie od umowy z przyczyn zależnych od Kupującego w wysokości 25 % ceny wynagrodzenia umownego określonego w niniejszej umowie.

Niezależnie od kar umownych Strony mogą dochodzić odszkodowania uzupełniającego - do wysokości poniesionej szkody, na zasadach ogólnych. Powyższe zapisy nie mają zastosowania w przypadku wystąpienia siły wyższej.

Zawarta umowa spełnia kryterium znaczącej umowy ponieważ ich łączna wartość przekracza 10% kapitałów własnych emitenta.

Podstawa prawna: §5 ust.1 pkt. 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych (...)
Zdzisław Mendelak - Wiceprezes Zarządu
Henryk Orczykowski - Wiceprezes Zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »