Reklama

PRAGMAFA (PRF): Zawarcie umowy inwestycyjnej przez znaczących akcjonariuszy GF PREMIUM

Raport bieżący nr 83/2010
Podstawa prawna:

Reklama

Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Zarząd Spółki Grupa Finansowa PREMIUM S.A. (dalej: GFP) informuje iż w dniu 23 listopada 2010 r. znaczący akcjonariusze spółki publicznej Grupa Finansowa PREMIUM S.A. (dalej: Akcjonariusze) zawarli umowę inwestycyjną ze spółką Pragma Inkaso S.A. (dalej: Nabywca). Akcjonariusze łącznie posiadają 1.704.000 akcji GFP, stanowiących 48,69 % w kapitale zakładowym GFP oraz dających prawo do wykonywania 58,23 % głosów na Walnym Zgromadzeniu GFP.

Celem umowy jest doprowadzenie do nabycia przez Nabywcę akcji dających prawo do co najmniej 51% ogólnej liczby głosów GFP oraz zbycia przez Akcjonariuszy akcji GFP.

W związku z powyższym Umowa zobowiązuje Nabywcę do ogłoszenia, w trybie art. 73 Ustawy o ofercie, wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji GFP w liczbie zapewniającej osiągnięcie 66% ogólnej liczby głosów. Cena w wezwaniu zostanie określona na 18 zł za każdą akcję na okaziciela GFP oraz 25 zł za każdą akcję imienną GFP. W przypadku gdyby cena minimalna, wyliczona zgodnie z odpowiednimi przepisami, była wyższa od niższej z w/w wartości, wygasa obowiązek Nabywcy do ogłoszenia wezwania. Nabywca zobowiązuje się nabyć akcje w wezwaniu, jeżeli zapisami zostaną objęte akcje dające co najmniej 51% ogólnej liczby głosów GFP. Wezwanie zostanie ogłoszone nie później niż do dnia 14 stycznia 2011r.

Nabywca ma prawo odstąpić od umowy, na zasadach w niej określonych, w terminie do dnia 31grudnia 2010 r.

Umowa zobowiązuje Akcjonariuszy do skutecznego i ważnego złożenia zapisu na 800.000 akcji imiennych GFP oraz na 400.000 akcji na okaziciela GFP oraz do złożenia na dodatkowe żądanie Nabywcy zapisu na sprzedaż akcji na okaziciela GFP w ilości określonej w żądaniu, nie większej jednak niż 300.000 akcji.

Jednocześnie Akcjonariusze są zobowiązani do nieodpowiadania na jakiekolwiek inne wezwanie do zapisywania na sprzedaż lub zamianę akcji GFP oraz do nieprowadzenia działalności konkurencyjnej wobec Nabywcy i GFP.
Krzysztof Bukowski - Prezes Zarządu

Dowiedz się więcej na temat: premium | Raport bieżący

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »