Reklama

PRAGMAFA (PRF): Zawarcie umowy kredu z Kredyt Bank S.A. - raport 185

Raport bieżący nr 185/2011
Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zgodnie z par. 5 ust.1 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim, Zarząd Emitenta informuje, że dnia 12 września 2011r. otrzymał podpisany przez Kredyt Bank S.A. egzemplarz umowy kredytu obrotowego w rachunku bieżącym. Umowa jest zawarta na okres jednego roku. Limit kredytowy wynosi 3.000.000,- zł. Wynagrodzenie banku nie odbiega od wysokości wynagrodzeń występujących na rynku usług finansowych świadczonych przez banki. Zabezpieczeniem roszczeń banku jest ustanowienie hipoteki umownej do wysokości 4.500.000,- zł na nieruchomości Emitenta.

Reklama

Emitent wyjaśnia, że uzyskanie kredytów (o zawarciu umowy kredytu z PKO BP Emitent informował w raporcie bieżącym nr 150/2011) jest kolejnym elementem strategii Spółki, która obejmuje m.in. zmianę struktury finansowania działalności Spółki poprzez wprowadzenie i zwiększanie dźwigni finansowej w celu podwyższania rentowności kapitałów własnych. Emitent podkreśla, że uzyskanie kredytów przyczyni się nie tylko do zwiększenia skali działania Spółki i generowanych przez nią przychodów, ale i optymalizacji kosztów finansowych ponoszonych przez Spółkę, zarówno poprzez zmniejszenie uśrednionego poziomu oprocentowania długu, jak i obciążanie kosztami finansowania kredytem w przeważającej mierze jedynie w zakresie, w którym będzie on wykorzystywany.

Kryterium uznania umowy za znaczącą - wartość przedmiotu umowy przekracza 10% wartości kapitałów własnych Emitenta.
Tomasz Boduszek - Prezes Zarządu
Jerzy Sagan - Prokurent

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »