Reklama

FERRUM (FER): Zawarcie umowy na dostawy rur dla podmiotu działającego na rynku serbskim. - raport 84

Raport bieżący nr 84/2012
Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd "FERRUM" S.A. (Emitent, Spółka) informuje, iż w dniu 7 maja 2012 r. Emitent otrzymał dwustronnie podpisaną umowę ze spółką działającą na rynku serbskim, której przedmiotem działalności jest prowadzenie inwestycji o charakterze konstrukcyjno-projektowym w zakresie budowy gazociągów (Kupujący,) na dostawę przez Emitenta rur izolowanych na potrzeby budowy gazociągu realizowanego przez JP "Srbijagas" z siedzibą w Novi Sad Serbia (Umowa). Jest to druga umowa na dostawy rur zawarta z Kupującym na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Łączna wartość umów zrealizowanych pomiędzy Emitentem a Kupującym w okresie ostatnich dwunastu miesięcy wyniosła ok. 6,9 mln EUR, co po przeliczeniu wg średniego kursu NBP na dzień przekazania niniejszego raportu odpowiada kwocie 28,9 mln zł.

Reklama

W omawianym okresie umową o największej wartości była ww. Umowa na dostawę rur izolowanych o wartości netto ok. 5,4 mln EUR, co po przeliczeniu wg średniego kursu NBP na dzień publikacji niniejszego raportu bieżącego odpowiada kwocie 22,7 mln zł.

Termin realizacji Umowy przypada w okresie od maja do lipca 2012 r. Umowa nie przewiduje kar umownych, jak również nie reguluje kwestii możliwości dochodzenia odszkodowania na zasadach ogólnych. Jako kryterium uznania wartości Umowy za znaczącą Emitent przyjął 10% kapitałów własnych.

Podstawa prawna: § 5 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz. U. nr 33, poz. 259 z późn. zm.).
Grzegorz Szymczyk - Prezes Zarządu
Marek Królik - Prokurent

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »