Reklama

UNIBEP (UNI): Zawarcie umowy na realizację inwestycji budowlanej przy ul. Sieleckiej w Warszawie - raport 28

Raport bieżący nr 28/2018

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Unibep S.A. (Emitent, Spółka) informuje, że w dniu 5 czerwca 2018 r. zawarł umowę o roboty budowlane (Umowa) na realizację w systemie generalnego wykonawstwa inwestycji budowlanej przy ulicy Sieleckiej w Warszawie.

Zamawiającym jest OMIG SIELECKA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (Zamawiający).

Przedmiotem Umowy jest realizacja budynku biurowego wielofunkcyjnego z częścią mieszkaniową z usługami i handlem w parterze oraz garażem podziemnym. W budynku o wysokości od 4 do 6 kondygnacji nadziemnych znajdzie się 40 lokali mieszkalnych, lokale biurowe na 3 kondygnacjach, 9 lokali usługowych oraz 134 miejsca parkingowe w garażu podziemnym (Inwestycja).

Reklama

Termin realizacji Inwestycji wynosi 20 miesięcy od dnia rozpoczęcia robót.

Wynagrodzenie Spółki za wykonanie Inwestycji wynosi 41,0 mln zł netto.

Umowa zastrzega obowiązek zapłaty kar umownych przez Emitenta na rzecz Zamawiającego m.in. za opóźnienie w realizacji przedmiotu Umowy z przyczyn leżących po stronie Emitenta lub w przypadku odstąpienia od Umowy z przyczyn wskazanych w Umowie. Jednocześnie Zamawiający zobowiązany będzie do zapłaty na rzecz Emitenta kary umownej w przypadku odstąpienia od Umowy z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego. Łączna wysokość kar umownych ze wszystkich tytułów nie może przekroczyć 10 % Wynagrodzenia netto. Zastrzeżenie kar umownych nie pozbawia Stron możliwości dochodzenia odszkodowania przewyższającego ich wysokość na zasadach ogólnych.

Pozostałe warunki Umowy, w tym w zakresie zabezpieczenia należytego wykonania Umowy oraz możliwości odstąpienia od niej, nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2018-06-05Leszek Marek GołąbieckiPrezes ZarząduLeszek Marek Gołąbiecki

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »