TRAVELPL (TVL): Zawarcie umowy o limit wierzytelności - raport 20
Raport bieżący nr 20/2012
Podstawa prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe
Działając na podstawie § 5 ust. 1 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz.U. z 2009, Nr 33 poz. 259), Zarząd Travelplanet.pl SA (dalej "Spółka" bądź "Emitent") informuje, że Spółka w dniu 29 listopada 2012 roku podpisała z Raiffeisen Bank Polska S.A. (dalej" Bank") z siedzibą w Warszawie umowę o limit wierzytelności.
Zgodnie z zawartą umową Bank przyznał Spółce limit wierzytelności do łącznej kwoty 2.000.000 zł z przeznaczeniem na finansowanie bieżącej działalności. Limit może być wykorzystywany przez Spółkę w postaci kredytu rewolwingowego w PLN wykorzystywanego w drodze wykonywania przez Bank poleceń wypłaty z Kredytu do kwoty limitu do dnia 2 grudnia 2013 roku.
Zabezpieczenie zobowiązań wynikających z wykorzystania Limitu stanowić będą:
1) Pełnomocnictwo do Rachunku bieżącego i innych rachunków Spółki w Banku
2) Oświadczenie o poddaniu się egzekucji w trybie określonym w art. 97 ustawy Prawo bankowe (tj. egzekucji wszczętej przez Bank na podstawie bankowego tytułu egzekucyjnego), do łącznej kwoty aktualnego zadłużenia wraz z odsetkami i innymi kosztami, jednakże do kwoty nie większej niż 3.000.000,00 zł
3) Gwarancja korporacyjna podmiotu trzeciego.
Ostateczna spłata zobowiązań wynikających z wykorzystania Limitu ma nastąpić do dnia 3 grudnia 2013 roku.
Bank pobierze od Spółki prowizję przygotowawczą, prowizję z tytułu zaangażowania oraz prowizję z tytułu pokrycia opłat wnoszonych przez Bank na rzecz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego w związku z udzieleniem Limitu. Zobowiązania z tytułu wykorzystania Limitu są oprocentowane wg: stawki WIBOR dla jednomiesięcznych depozytów w PLN kwotowanej na dwa dni robocze przed terminem realizacji wykorzystania kredytu dla pierwszego okresu odsetkowego i zmienianej w ostatnim dniu roboczym każdego miesiąca zgodnie ze stawkę ustalaną na podstawie notowania w dniu poprzedzającym o dwa dni robocze dzień zmiany oprocentowania, powiększonej o marżę banku.
Szczegółowe warunki przedmiotowej umowy i ryzyka z nią związane, nie odbiegają od powszechnie stosowanych na rynku warunków, dla tego rodzaju umów. Umowa została uznana za znaczącą z uwagi na fakt, że wartość przedmiotu umowy wraz z opłatami i odsetkami może przekroczyć 10% kapitałów własnych Emitenta.
Jerzy Krawczyk - Prezes Zarządu
Bożena Garbińska - Członek Zarządu ds. Finansowych