Reklama

REDDEV (RDS): Zawarcie umowy o udzielenie licencji gry „Down to Hell” na wykonanie i komercjalizację gry planszowej - raport 10

Raport bieżący nr 10/2019

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Spółki Red Dev Studio S.A. z siedzibą w Olsztynie ("Spółka", "Emitent") informuje, iż w dniu 30 września 2019 r. zawarł umowę z Silver Lynx Games sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Emitent ("Licencjodawca”), posiadający prawa majątkowe do gry pt "Down to Hell” w wersji na PC, udziela licencji Silver Lynx Games sp. z o.o. ("Licencjobiorca”), na wykonanie i komercjalizację gry planszowej do ww. tytułu. Celem pozyskania środków na realizację ww. gry planowane jest przeprowadzenie kampanii crowdfundingowej na platformie Kickstarter.

Reklama

Licencjobiorca ponosić będzie wszystkie koszty wytworzenia i komercjalizacji gry planszowej. Za udzielenie licencji, przez okres 10 lat od dnia rozliczenia kampanii na platformie Kickstarter, Licencjodawcy przysługiwać będzie prowizja od wyniku netto ze sprzedaży gry (tj. po uwzględnieniu kosztów produkcji, kampanii, marketingu i dystrybucji) na poziomie 20%, rozliczana w okresach 6-miesięcznych lub dłuższych w zależności od ustaleń, płatna w terminie 30 dni. Gra planszowa zostanie wytworzona i skomercjalizowana w terminie do dnia 31 grudnia 2020 r.

Premiera pełnej wersji gry pt "Down to Hell” na PC na platformie Steam odbyła się w dniu 30 sierpnia 2019 r. Wydawcą gry jest Ultimate Games S.A. Ponadto zgodnie z raportem bieżącym ESPI nr 5/2019 Ultimate Games S.A. zobowiązał się do wykonania portu i wydania gry na konsolę Nintendo Switch.

Wysokość wynagrodzenia Emitenta z przedmiotowej umowy, ze względu na specyfikę branży produkcji gier, na moment zawarcia przedmiotowej umowy jest niemożliwa do określenia lub oszacowania. Wynagrodzenie Spółki uzależnione jest od ilości sprzedanych egzemplarzy gry, którą trudno przewidzieć.

Zarząd Emitenta zdecydował o publikacji powyższej informacji z uwagi na fakt, iż może mieć ona istotny wpływ na kształtowanie się sytuacji finansowej i majątkowej Emitenta.

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2019-09-30Wojciech SypkoPrezes ZarząduWojciech Sypko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »