Reklama

PRAGMAINK (PRI): Zawarcie znaczącej umowy

Raport bieżący nr 49/2010
Podstawa prawna:

Reklama

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd Spółki Pragma Inkaso S.A. (dalej: Spółka) informuje o zawarciu w dniu 23 listopada 2010 roku Umowy inwestycyjnej ze znaczącymi akcjonariuszami spółki publicznej Grupa Finansowa PREMIUM S.A. (dalej: Akcjonariusze, GFP), którzy łącznie posiadają 1.704 akcji GFP, stanowiących 48,69 % w kapitale zakładowym GFP oraz dających prawo do wykonywania 58,23 % głosów na Walnym Zgromadzeniu GFP.

Celem umowy jest doprowadzenie do nabycia przez Spółkę akcji dających prawo do co najmniej 51% ogólnej liczby głosów GFP oraz zbycia przez Akcjonariuszy akcji GFP, z zachowaniem zasad rynku regulowanego.

W związku z powyższym Umowa zobowiązuje Spółkę do ogłoszenia, w trybie art. 73 Ustawy o ofercie, wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji GFP w liczbie zapewniającej osiągnięcie 66% ogólnej liczby głosów. Cena w wezwaniu zostanie określona na 18 zł za każdą akcję na okaziciela GFP oraz 25 zł za każdą akcję imienną GFP. W przypadku gdyby cena minimalna, wyliczona zgodnie z odpowiednimi przepisami, była wyższa od niższej z w/w wartości, wygasa obowiązek Spółki do ogłoszenia wezwania. Spółka zobowiązuje się nabyć akcje w wezwaniu, jeżeli zapisami zostaną objęte akcje dające co najmniej 51% ogólnej liczby głosów GFP. Termin składania zapisów upłynie nie wcześniej niż 14 stycznia 2011 roku.

Spółka ma prawo odstąpić od umowy, na zasadach w niej określonych, w terminie do dnia 31 grudnia 2010r.

Umowa zobowiązuje Akcjonariuszy do skutecznego i ważnego złożenia zapisu na 800.000 akcji imiennych GFP oraz na 400.000 akcji na okaziciela GFP oraz do złożenia na dodatkowe żądanie Spółki zapisu na sprzedaż akcji na okaziciela GFP w ilości określonej w żądaniu, nie większej jednak niż 300.000 akcji.

Jednocześnie Akcjonariusze są zobowiązani do nieodpowiadania na jakiekolwiek inne wezwanie do zapisywania na sprzedaż lub zamianę akcji GFP oraz do nieprowadzenia działalności konkurencyjnej wobec Spółki i GFP.

Załączniki:

Plik;Opis
Tomasz Boduszek - Prezes Zarządu

Załączniki

Dokument.pdf
Dowiedz się więcej na temat: Raport bieżący | Pragma Inkaso SA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »