Reklama

CNT (CNT): Zawarcie znaczącej umowy - raport 138

Raport bieżący nr 138/2011
Podstawa prawna:

Reklama

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd "Energopol-Południe" S.A. ("Spółka", "Wykonawca") informuje, że w dniu 12 grudnia 2011 roku zawarł umowę z Wodociągiem Mareckim Sp. z o.o. z siedzibą w Markach ("Zamawiający") na realizację kontraktu pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej na obszarze aglomeracji miasta Marki: Etap III zad. 1, 2, 3 wraz z pompowniami od P21 do P30 i PS1 oraz Etap V" (Kontrakt 6).

Cena ofertowa brutto wynosi 30.650.408,76 PLN.

Termin wykonania zamówienia wynosi 16 miesięcy od Daty Rozpoczęcia określonej w Warunkach

Kontraktu i oznacza Czas na Ukończenie Robót.

Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne:

- za zwłokę w wykonaniu przedmiotu zamówienia w wysokości 0,1% Zatwierdzonej Kwoty Kontraktowej, za każdy dzień zwłoki, licząc od dnia następującego po dniu upływu Czasu na Ukończenie (klauzula 8.2) do dnia ukończenia Robót określonego w Świadectwie Przejęcia dla całości Robót.

- za odstąpienie od Kontraktu z przyczyn nie leżących po stronie Zamawiającego. Wysokość kary umownej za odstąpienie od Kontraktu przez Wykonawcę z przyczyn nie leżących po stronie Zamawiającego wynosi 10% Zatwierdzonej Kwoty Kontraktowej.

Łączna kwota kary należnej na mocy niniejszej klauzuli nie może jednak przekroczyć maksymalnej kwoty kary za zwłokę ustalonej w Załączniku do Oferty tj. 10% Zatwierdzonej Kwoty Kontraktowej.

Kary te nie zwolnią Wykonawcy z zobowiązań ukończenia Robót, ani z innych obowiązków, zobowiązań ani odpowiedzialności, jakie mogą wynikać z Kontraktu.

W przypadku, gdy kary umowne nie pokryją szkody, Zamawiający ma prawo żądać odszkodowania na zasadach ogólnych wynikających z Kodeksu cywilnego.

W sytuacji odstąpienia od Kontraktu przez Wykonawcę z przyczyn nie leżących po stronie Zamawiającego, Zamawiający ma prawo do dochodzenia nie tylko kary za odstąpienie ale wszystkich kar naliczonych Wykonawcy do chwili skutecznego odstąpienia.

Zarząd "Energopol-Południe" S.A. informował o wyborze przez Zamawiającego przedmiotowej oferty Spółki Raportem bieżącym nr 129/2011 z dnia 14 października 2011 roku.

Za kryterium znaczącej umowy przyjęto kapitały własne.

Podstawa prawna:

§ 5 ust. 1 pkt 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim (Dz.U. Nr 33 z dnia 28 lutego 2009 r. poz. 259, z późn. zm.).
Piotr Jakub Kwiatek - Wiceprezes Zarządu
Joanna Wycisło - Prokurent

Dowiedz się więcej na temat: Emitent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »