Reklama

PLASTBOX (PLX): Zawarcie znaczącej umowy przez spółkę zależną - raport 37

Raport bieżący nr 37/2010
Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Zarząd Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych "PLAST-BOX" S.A. (Spółka) informuje, że w dniu 18 czerwca 2010 r. "PLAST-BOX Ukraina" Sp. z o.o. z siedzibą w Czernihowie jako Zamawiający (spółka zależna od PTS "PLAST-BOX"S.A.) podpisała umowę z Przedsiębiorstwem prywatnym "Doswid" o generalne wykonawstwo.

Przedmiotem umowy jest wykonanie przez Przedsiębiorstwo Prywatne "Doswid" jako Generalnego Wykonawcę prac budowlanych I etapu budowy zakładu tworzyw sztucznych.

Reklama

Kwota kontraktowa wynosi 15.494.581 UAH (12.912.151 UHA netto plus 2.582.420 UHA VAT).

Wykonawca zobowiązał się do zakończenia robót, będących przedmiotem umowy do końca 2 tygodnia grudnia 2010 r.

Zabezpieczeniem właściwego wykonania umowy jest kaucja gwarancyjna w wysokości 200.000 UHA.

W umowie ustalono następujące kary umowne:

Ze strony Generalnego Wykonawcy:

- za przekroczenie czasu na ukończenie robót: 0,1% kwoty kontraktowej za każdy dzień zwłoki; Dodatkowo zobowiązany jest do pokrycia wszystkich strat poniesionych przez Zamawiającego z powodu nieterminowego wykonania prac, jeżeli straty te nie zostały pokryte otrzymaną karą umowną.

- z powodu zwłoki w odbiorze obiektu do eksploatacji z winy Generalnego Wykonawcy: 0,1% kwoty umowy za każdy dzień zwłoki

Ze strony Zamawiającego:

- z tytułu nieterminowych płatności: 0,1% od wartości nieterminowo opłaconych robót, za każdy dzień zwłoki.

Umowa uznana została za znaczącą ze względu na rozpoczęcie realizacji inwestycji opisanej w ostatnim prospekcie emisyjnym Spółki i stworzenie możliwości dynamicznego rozwoju dla spółki ukraińskiej.
Jarosław Koźlik - Prezes Zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »