Reklama

KGL (KGL): Zawiadomienie o przekroczeniu progu 5% ogólnej liczby głosów w Korporacja KGL S.A. - raport 6

Raport bieżący nr 6/2015

Podstawa Prawna:
Art. 70 pkt 3 Ustawy o ofercie - WZA lista powyżej 5 %

Zarząd Korporacji KGL S.A. (dalej "Spółka”) informuje, że w dniu 10 grudnia 2015 r. otrzymał od Nationale-Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A., zawiadomienie dotyczące przekroczenia progu 5% ogólnej liczby głosów w Korporacja KGL S.A. o następującej treści:

"Działając na podstawie art. 69 ustawy z dnia 29 Lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz. U. z 2009, Nr 185, poz. 1439 z póź. zm.) informuje, że w wyniku przydziału praw do akcji spółki Korporacja KGL S.A. (dalej "Spółka”) w dniu 7 grudnia 2015 roku, zarządzane przez Nationale-Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. fundusze: Nationale-Nederlanden Otwarty Fundusz Emerytalny oraz Nationale-Nederlanden Dobrowolny Fundusz Emerytalny (dalej razem zwane "Funduszami”) stały się posiadaczem praw do akcji Spółki, które w przypadku zamiany na akcje dadzą Funduszom powyżej 5% głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Spółki.

Reklama

Przed nabyciem akcji Fundusze nie posiadały akcji Spółki.

W dniu 10 grudnia 2015 roku na rachunkach papierów wartościowych Funduszy znajduje się 600 000 (sześćset tysięcy) praw do akcji Spółki, co stanowi 8,38% kapitału zakładowego Spółki. Z chwilą zamiany prawa do akcji na akcje Funduszom będzie przysługiwać 600 000 (sześćset tysięcy) głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Spółki, co stanowi 5,37 % ogólnej liczby głosów."


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2015-12-10Krzysztof Gromkowski Lech SkibińskiPrezes Zarządu Wiceprezes Zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »