Reklama

BLIRT (BLR): Zawiadomienie o zmianie udziału w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy BLIRT SA - raport 27

Raport bieżący nr 27/2016

Podstawa Prawna:
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji

Zarząd BLIRT S.A. (Emitent, Spółka)) informuje, że w dniu 01.12.2016 r. wpłynęło do Spółki zawiadomienie w trybie art. 69 ust. 1 pkt 1 ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz spółkach publicznych, o zwiększeniu udziału w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy BLIRT S.A. przez Pana Jerzego Milewskiego (Akcjonariusza).

Reklama

Z przekazanej informacji wynika, że zmiana jest spowodowana zmniejszeniem ogólnej liczby głosów w Spółce na skutek utraty uprzywilejowania 527.000 akcji imiennych serii A po zmarłym akcjonariuszu Józefie Kur.

Przed zmianą udziału Akcjonariusz posiadał 500.000 sztuk akcji serii A Spółki stanowiących 6,39% udziału w kapitale zakładowym Spółki, na które przysługiwało 1.000.000 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, oraz 9,81% udziału w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Aktualnie Akcjonariusz posiada 500.000 sztuk akcji serii A Spółki stanowiących 6,39% udziału w kapitale zakładowym Spółki, na które przysługuje 1.000.000 głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki, oraz 10,34% udział w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

Ponadto Akcjonariusz poinformował, że

• nie istnieją podmioty zależne od Akcjonariusza, które posiadałyby akcje Spółki;

• nie występują osoby trzecie, z którymi Akcjonariusz miałby zawartą umowę, której przedmiotem byłoby przekazanie uprawnienia do wykonywania prawa głosu;

• Akcjonariusz nie jest posiadaczem instrumentów finansowych, które po upływie terminu zapadalności bezwarunkowo uprawniałyby lub zobowiązywałyby ich posiadacza do nabycia akcji, z którymi związane są prawa głosu, wyemitowanych już przez Spółkę;

• Akcjonariusz nie jest posiadaczem instrumentów finansowych, które odnoszą się do akcji Spółki w sposób pośredni lub bezpośredni i mają skutki ekonomiczne podobne do skutków instrumentów finansowych określonych w zdaniu poprzednim.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2016-12-01Witold GrabyszWiceprezes ZarząduWitold Grabysz
2016-12-01Aleksandra KukiełłoProkurentAleksandra Kukiełło

Emitent

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »