Reklama

PROJPRZEM (PJP): Zbycie znacznego pakietu akcji - raport 11

Raport bieżący nr 11/2016

Podstawa Prawna:
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji

PROJPRZEM Spółka Akcyjna informuje, że w dniu 22 stycznia 2016 r. otrzymała od Pioneer Pekao Investments Management S.A. (dalej PPIM) zarządzającego na podstawie umów o usługi zarządzania portfelem instrumentów finansowych wiadomość, że łączna liczba głosów na walnym zgromadzeniu PROJPRZEM S.A. wynikająca z zarządzanych przez PPIM akcji, spadła poniżej 5% ogólnej liczby głosów.

Przed zmianą w portfelu PPIM posiadał łącznie 548.924 akcje PROJPRZEM S.A., co stanowiło 9,18% kapitału zakładowego Spółki. Akcje uprawniały do wykonywania 548.924 głosów na walnym zgromadzeniu PROJPRZEM S.A., co stanowiło 7,21% ogólnej liczby głosów.

Reklama

Według stanu na dzień sporządzenia zawiadomienia PPIM zarządzał łącznym portfelem akcji PROJPRZEM S.A. obejmującym 298.924 akcje, co stanowiło 5,00% kapitału zakładowego Spółki. Akcje te uprawniały do wykonywania 298.924 głosów na wlanym zgromadzeniu PROJPRZEM S.A., co stanowiło 3,93% ogólnej liczby głosów.

Akcjonariuszami posiadającymi łącznie wskazaną powyżej liczbę głosów na WZ Spółki są wszyscy klienci PPIM (w zakresie portfeli zarządzanych przez PPIM).

Ponadto PPIM poinformował, że w ramach umowy o zarządzania portfelami inwestycyjnymi funduszy zawartej z Pioneer Pekao TFI S.A. zaangażowanie w liczbie głosów PROJPRZEM S.A. spadło do poziomu 3,00%

Przed zmianą Pioneer Pekao TFI S.A. posiadał 478.273 akcje Spółki, co stanowiło 7,99% kapitału zakładowego oraz uprawniało do 478.273 głosów na walnym zgromadzeniu Spółki, co stanowiło 6,28% ogólnej liczby głosów.

Po zmianie Pioneer Pekao TFI S.A. posiadał 228.273 akcje Spółki, co stanowiło 3,82% kapitału zakładowego oraz uprawniało do 228.273 głosów na walnym zgromadzeniu Spółki, co stanowiło 3,00% ogólnej liczby głosów.

Akcjonariuszem posiadającym wskazaną powyżej liczbę głosów na WZ spółki jest Pioneer Fundusz Inwestycyjny Otwarty.

Przyczyną zmiany udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu PROJPRZEM S.A. była sprzedaż akcji Spółki.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2016-01-22Władysław PietrzakPrezes ZarząduWładysław Pietrzak
2016-01-22Dariusz GugałaProkurentDariusz Gugała

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »