Reklama

BOS (BOS): Zgoda KNF na powołanie Stanisława Kolasińskiego na stanowisko członka Zarządu BOŚ S.A. - raport 51

Raport bieżący nr 51/2012
Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zgodnie z § 5 ust. 1 pkt 22 Rozp. Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim oraz w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 46/2011 z dnia 15 grudnia 2011 r., Zarząd Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie informuje, iż powziął informację że w dniu 17 lipca 2012 r. Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Pana Stanisława Kolasińskiego na członka Zarządu Banku Ochrony Środowiska S.A.

Reklama

Rada Nadzorcza Banku, na posiedzeniu w dniu 15 grudnia 2011 r. podjęła uchwałę w sprawie powołania Pana Stanisława Kolasińskiego na stanowisko Wiceprezesa - pierwszego zastępcy prezesa Zarządu BOŚ S.A. pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego, stosownie do postanowień art. 22b ust. 1 Ustawy Prawo Bankowe.

Pan Stanisław Kolasiński od dnia 15 grudnia 2011 r. do dnia dzisiejszego pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Banku. Z chwilą uzyskania ww. zgody KNF, spełnił się warunek określony w Uchwale Rady Nadzorczej BOŚ S.A. z 15 grudnia 2011 r. i Pan Stanisław Kolasiński objął stanowisko Wiceprezesa - pierwszego zastępcy prezesa Zarządu BOŚ S.A. nadzorującego obszar ryzyka i planowania.

Informacja o wykształceniu i przebiegu pracy zawodowej Pana Stanisława Kolasińskiego:

Wykształcenie wyższe:

(1988 - 1992) Akademia Rolnicza we Wrocławiu, Kierunek - Oddział Mechanizacji Rolnictwa tytuł: mgr inż.

mechanizacji rolnictwa,

(1996 -1997) Wyższa Szkoła Ubezpieczeń i Bankowości, Wydział Studiów Magisterskich i Podyplomowych, tytuł:

Menedżer Bankowiec,

(2000 - 2001) Wyższa Szkoła Biznesu i Zarządzania, tytuł: Master of Business Administration,

(2000 - 2003) Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Kolegium Zarządzania i Finansów, Studium doktoranckie

w dziedzinie Ekonomii.

Liczne kursy i szkolenia w zakresie zarządzania ryzykiem i bankowości.

Życiorys zawodowy:

- 12.1992 r. - 06.1994 r. - I Oddział Banku Gospodarstwa Krajowego - praca na stanowisku Inspektora w

Wydziale Kredytowym, stażysty w Wydziale Operacyjnym i Kredytowym,

- 07.1994 r. - 07.2001 r. - Bank Inicjatyw Społeczno Ekonomicznych SA, Centrala w Warszawie, praca kolejno na stanowiskach: specjalisty ds. factoringu, kierownika Zespołu Factoringu, Z-ca Dyrektora Oddziału Banku w 

Warszawie, Dyrektor Oddziału Banku w Warszawie, Z-ca Dyrektora Departamentu Finansowego, Dyrektor

Działu Kontrolingu i Ryzyk Finansowych,

- 08.2001 r. - 06.2009 r. - Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. w Warszawie, praca kolejno na

stanowiskach: Dyrektora Departamentu Zarządzania Ryzykiem Kredytowym, Dyrektora Departamentu Ryzyka

Kredytowego i Operacyjnego, Dyrektora Zarządzającego kierującego Pionem Ryzyka Bankowego.

-Od 1 lipca 2009 r. - Bank Ochrony Środowiska S.A.:

-1.07.2009r. - 10.07.2009r. Dyrektor Zarządzający, nadzorujący obszar ryzyka i windykacji,

-10.07.2009r. - 24.11.2010r. Wiceprezes Zarządu, nadzorujący obszar ryzyka i windykacji,

-11.2010 r. do 15.12.2011r. Dyrektor Zarządzający ds. Ryzyka Kredytowego i Planowania oraz równocześnie

Dyrektor Zarządzający ds. Ryzyka Finansowego i Compliance,

-15.12.2011 r. -17.07.2012r. Wiceprezes Zarządu nadzorujący obszar ryzyka i planowania.

Ponadto:

-09.1998 r. - 07.2001r. BISE Partycypacja S.A. z siedzibą w Warszawie Członek Zarządu,

-06.1999 r. - 03.2000r. Agencja Wydawnicza i Marketingowa "MEDIABANK" Spółka Akcyjna w Warszawie

Doradca Prezesa Zarządu ds. Finansowych (Opracowanie i wdrożenia budżetowania i 

rozliczania działalności Spółki),

-03.2005r. - 03.2007r. InfoMonitor Biuro Informacji Gospodarczej S.A. z siedzibą w Warszawie Członek Rady

Nadzorczej,

-03.2007r. - 06.2009 r. Biuro Informacji Kredytowej S.A. z siedzibą w Warszawie Członek Rady Nadzorczej -

sekretarz,

-05.2007 r. - 05.2009 r. KredoBank S.A. z siedzibą w Lwowie (Ukraina) Członek Rady Nadzorczej,

-07.2007 r. - 06.2010 r. PKO BP Bankowy PTE S.A. z siedzibą w Warszawie Członek Rady Nadzorczej (w okresie od 27 czerwca 2008r do 6 sierpnia 2009 - Przewodniczący),

-od 06.2010 r. do chwili obecnej Wodkan S.A. z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim Członek Rady Nadzorczej,

-od 03.2012 r. do chwili obecnej w Domu Maklerskim BOŚ S.A. - spółce zależnej Banku Członek Rady

Nadzorczej.
Mariusz Klimczak - Prezes Zarządu

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »