Reklama

PKNORLEN (PKN): Zgoda Rady Nadzorczej PKN ORLEN S.A. na emisję euroobligacji w ramach Grupy Kapitałowej ORLEN - raport 175

Raport bieżący nr 175/2014

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Zarząd Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN S.A. ("PKN ORLEN S.A.”, "Spółka”) informuje, że 20 maja 2014 roku Rada Nadzorcza PKN ORLEN S.A. wyraziła zgodę na uruchomienie procesu zmierzającego do emisji euroobligacji o wartości do 1 000 mln EUR (czyli około 4 191 mln PLN) i tenorze do 10 lat. Emisja zostanie dokonana przez spółkę specjalnego przeznaczenia, której jedynym właścicielem/akcjonariuszem będzie PKN ORLEN S.A., pełniący także rolę gwaranta emisji.

Reklama

Kwota w PLN została przeliczona wg kursu średniego Narodowego Banku Polskiego dla PLN/EUR z dnia 20 maja 2014 roku.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2014-05-20Dariusz Jacek KrawiecPrezes Zarządu
2014-05-20Dariusz GręboszDyrektor Biura Relacji Inwestorskich

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »