Reklama

ORCOGROUP (OPG): Zielone światło dla Złotej 44

Raport bieżący nr 81/2010
Podstawa prawna:

Reklama

Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne

Zarząd Orco Property Group przekazuje w załączeniu komunikat dotyczący pozwolenia na budowę inwestycji Złota 44.

Orco Property Group ma przyjemność poinformować, że Wojewoda Mazowiecki utrzymał

w mocy pozwolenie na budowę wieżowca Złota 44 w centrum Warszawy. Oznacza to, że Orco Property może ponownie wkroczyć na plac budowy i kontynuować inwestycję na podstawie ostatecznej i wykonalnej decyzji. Pomimo, że opóźnienie spowodowane przez niefortunne perturbacje prawne i proceduralne może to utrudnić, Orco zrobi wszystko, aby ukończyć projekt przed Euro 2012.

- Decyzja Wojewody Mazowieckiego potwierdziła to, co wszyscy wiedzieliśmy od początku: że Złota 44 jest bardzo skrupulatnie przygotowaną inwestycją, która spełnia wszystkie polskie normy

i regulacje. Cieszymy się z decyzji Wojewody; oznacza ona bowiem, że będziemy mogli wejść na plac budowy w ciągu 8 - 12 tygodni. Już wkrótce Warszawa będzie mogła pochwalić się wspaniałym wieżowcem przed całym światem - mówi Jean-Francoise Ott, Prezes Orco Property Group.

- Co równie ważne, decyzja ta pozwala ukończyć w Warszawie unikalny projekt mieszkaniowy

z korzyścią dla naszych klientów, akcjonariuszy oraz inwestorów. Dziękujemy naszym klientom za cierpliwość, zrozumienie i wsparcie w tym czasie, dziękujemy także zespołowi Orco oraz wszystkim osobom, które zadeklarowały się nam pomóc ponownie rozpocząć projekt - dodaje prezes Ott.

Wojewoda Mazowiecki uznał dziś, że firma Orco Property uzyskała pozwolenie na budowę w oparciu o bezsprzecznie prawidłową dokumentację i wypełniła wszystkie nałożone na nią obowiązki proceduralne. Oznacza to, że budowa apartamentowca Złota 44 autorstwa Daniela Libeskinda może być kontynuowana, a wszystkie argumenty, które podnosiła 7-osobowa grupa przeciwników inwestycji zostały odrzucone. Nie zmienia to jednak faktu, że utrudnienia spowodowane przez kilku mieszkańców zatrzymały budowę na wiele miesięcy, narażając inwestora na ogromne straty.

Załączniki:

Plik;Opis
Alicja Kościesza - Pełnomocnik

Załączniki

Dokument.pdf
Dowiedz się więcej na temat: złota | Property | światło | Raport bieżący | zielone światło

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »