Reklama

RAFAKO (RFK): Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości spółki przez podwykonawcę.

Raport bieżący nr 55/2013

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Reklama

Zarząd RAFAKO S.A. z siedzibą w Raciborzu ("Spółka” lub "RAFAKO”) niniejszym informuje, że w dniu 29 listopada 2013 r. powziął informację o złożeniu przez swojego podwykonawcę, Pana Jana Rędziniaka prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą "JANAR” Jan Rędziniak (dalej "Janar” lub "Wierzyciel”) w Sądzie Rejonowym w Gliwicach, XII Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych pisma zatytułowanego "Wniosek o ogłoszenie upadłości”, w którym wnosi o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Spółki.

Z informacji uzyskanych przez Spółkę w Sądzie Rejonowym w Gliwicach wynika, że pismu złożonemu przez Janar nie został nadany dalszy bieg z uwagi na postanowienie sądu o wezwaniu Wierzyciela do wpłaty zaliczki na koszty postępowania, co do dnia publikacji niniejszego raportu nie nastąpiło.

Janar był podwykonawcą Spółki na projekcie dotyczącym wymiany elektrofiltru w TE Tuzla. W ocenie Spółki w momencie składania wniosku przez Janar wierzytelność Janar wobec Spółki wynikająca z tej umowy podwykonawczej była w pełni zaspokojona, kwoty wskazane przez Janar we wniosku są błędne a roszczenie Janar jest niezasadne. Zaspokojenie nastąpiło poprzez kompensatę z naliczoną karą z tytułu opóźnienia w realizacji tej umowy.

Spółka informuje, iż w przedmiocie w/w wierzytelności nie było i nie jest prowadzone żadne postępowanie sądowe.

W świetle powyższego Spółka informuje, że w jej ocenie złożenie przez Wierzyciela ww. pisma w sądzie upadłościowym w Gliwicach jest niezasadne i stanowi jedynie element działań podejmowanych przez Janar w związku rozbieżnością stanowisk co do istnienia tej wierzytelności.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2013-11-30Paweł MortasPrezes Zarządu
2013-11-30Jarosław DusiłoWceprezes Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »