Reklama

MARKA (MRK): Zmiana prognozy wyników finansowych na rok 2016.

Raport bieżący nr 9/2016

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd spółki Marka SA ("Emitent”, "Spółka”), informuje, iż dokonuje zmiany prognozy wyników finansowych na rok 2016 w sposób następujący:

Reklama

Nowa prognoza na rok 2016 zakłada osiągnięcie:

1. Przychodów z prowadzonej działalności na poziomie 13 805,00 tys. zł;

2. Strata netto na poziomie 2 558,00 tys. zł.

Dotychczasowa prognoza wyników finansowych Emitenta na rok 2016 zakładała osiągnięcie:

1. Przychodów z prowadzonej działalności na poziomie 16.341,00 tys. zł;

2. Zysku netto na poziomie 1.320,00 tys. zł.

Powyższa prognoza oparta jest na osiągniętych już przychodach i wyniku netto oraz prowadzonych procesach sprzedażowych.

Na zmianę prognozy finansowej mają wpływ bieżące działania Spółki, które realizowane są w ramach prowadzonej działalności operacyjnej, jak również odbiegająca od założeń pozyskana wysokość finansowania zewnętrznego, która była zakładana na poziomie 1 mln zł w każdym kwartale poprzez emisje obligacji. Spółka zauważa utrzymujący się w dalszym ciągu spadek zgłoszeń na nowe pożyczki od nowych klientów. Brak sprzedaży nowych produktów wynika z dodatkowych rządowych transferów socjalnych, które pojawiły się w wielodzietnych gospodarstwach domowych. Zakładany przez Spółkę plan sprzedażowy nie jest realizowany na zakładanym poziomie. Przyczyniła się do tego między innymi duża rotacja przedstawicieli handlowych Spółki. W obecnych warunkach rynkowych oraz mając na uwadze specyfikę bezpośredniej pracy przedstawicieli handlowych z klientami przy obsłudze w domu, nie wszyscy przedstawiciele spełniają kryteria profesjonalnej obsługi klientów, a ma to bezpośredni wpływ na wielkość sprzedaży i ściągalność rat pożyczek.

Spółka podejmuje działania mające na celu dotarcie z ofertą do nowych klientów poprzez intensyfikację działań marketingowych, jak również osobiste spotkania z potencjalnymi klientami.

Jednocześnie Spółka informuje, iż w roku 2016 (do III kw.) Spółka spłaciła z własnych środków pieniężnych dotychczasowe zobowiązania finansowe na kwotę ok 1,99 mln zł, co bezpośrednio przyczyniło się do pogorszenia wyniku finansowego spółki. W 2015 spłata wynosiła 3,77 mln. Pogarszające się wyniki sprzedażowe i zwiększona wartość odpisów wpływa na ostateczny ujemny wynik finansowy Spółki.

W prognozie wyników finansowych założono również, iż do końca okresu objętego prognozą, tj. do końca roku 2016, nie wystąpią istotne zmiany mające negatywny wpływ na rynek, na którym Spółka prowadzi działalność.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2016-11-18JarosławKonopka

Dowiedz się więcej na temat: rok 2016

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »