STAPORKOW (ZUK): Znacząca umowa - raport 24

Raport bieżący nr 24/2011
Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd Spółki Zakłady Urządzeń Kotłowych "Stąporków" S.A. informuje że w okresie ostatnich 12 miesięcy otrzymała zamówienia na dostawę przenośników do transportu biomasy od fińskiej spółki BMH Technology Oy na łączną wartość 1.220.420 EUR. W zamówieniach nie zawarto zastrzeżenia warunku.

Zamówieniem o największej wartości z tym podmiotem w tym okresie jest zamówienie z dnia 21.10.2011 r. na wartość 521.420 EUR. Przedmiotem tego zamówienia jest dostawa przenośników łańcuchowych do transportu biomasy do Elektrowni Porvoon Energia - Finlandia. Ostateczny termin dostawy urządzeń to 05.01.2012 r. Zamówienie nie ma charakteru warunkowego.

Reklama

Kary umowne za nieterminowe dostawy urządzeń to 2% za każdy tydzień opóźnienia lecz nie więcej niż 10 % wartości zamówienia, natomiast za nieterminowe przekazanie dokumentacji jakościowej to 0,5 % za każdy tydzień opóźnienia lecz nie więcej niż 10% wartości zamówienia.

Pozostałe warunki są typowe dla tego typu zamówień.

Umowa została uznana za znaczącą z uwagi na fakt, że łączna wartość zamówień od tej spółki w okresie 12 miesięcy przekracza 10% kapitałów własnych Spółki.

Otrzymanie powyższego zamówienia jest kontynuacją strategii zakładającej osiągnięcie znaczącej pozycji jako dostawca technologii przetwarzania oraz transportu biomasy dla Energetyki. Zarząd Spółki spodziewa się w najbliższych miesiącach dalszych zamówień od tego kontrahenta.
Marek Milczarek - Prezes Zarządu

Emitent
Dowiedz się więcej na temat: Emitent
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »