Reklama

KONSSTALI (KST): Znacząca umowa

Raport bieżący nr 23/2014

Podstawa Prawna:
Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd Konsorcjum Stali S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej: Emitent) informuje, że w okresie od dnia 10 września 2013 r. do 19 maja 2014 r. zawarł z UNIBEP S.A. z siedzibą w Bielsku Podlaskim, przy ul. 3 Maja 19 (dalej: Odbiorca), umowy dostaw zbrojeń prefabrykowanych, o łącznej szacunkowej wartości 23 682 000 zł (dwadzieścia trzy miliony sześćset osiemdziesiąt dwa złote) netto. Największa z zawartych umów to Umowa dostawy zbrojeń prefabrykowanych, o której zawarciu Emitent powziął wiadomość w dniu 19 maja 2014 r.

Reklama

Wartość szacunkowa tej Umowy wynosi ponad 11 milionów zł netto.

Przewidywany termin zakończenia dostaw: 30.06.2015 r.

Termin płatności: 30 dni od daty otrzymania przez Odbiorcę prawidłowo wystawionej faktury.

Kary umowne:

a) Za opóźnienie w dostawie materiałów Emitent jest zobowiązany zapłacić karę umowną w wysokości 1 % wartości netto opóźnionej dostawy za każdy dzień opóźnienia;

b) Za odstąpienie przez Odbiorcę od umowy z przyczyn, za które odpowiedzialność ponosi Emitent, lub odstąpienia od umowy przez Emitenta z przyczyn niezależnych od Odbiorcy, Emitent jest zobowiązany do zapłaty do zapłaty kary w wysokości 10% szacunkowej wartości netto umowy.

c) Za opóźnienie w usunięciu wad stwierdzonych przy odbiorze lub w okresie gwarancji i rękojmi, Emitent zobowiązany był zapłacić Odbiorcy karę umowną w wysokości 0,05% szacunkowej wartości netto umowy za każdy dzień opóźnienia.

d) Odbiorca jest zobowiązany do zapłaty na rzecz Emitenta kary umownej w razie odstąpienia Emitenta od umowy z przyczyn, za które odpowiedzialność ponosi Odbiorca lub odstąpienia od umowy przez Odbiorcę w sytuacji, gdy nie przysługuje mu prawo odstąpienia -

w wysokości 10% wartości szacunkowej umowy netto.

e) Strony zastrzegły prawo do dochodzenia odszkodowania uzupełniającego do wysokości poniesionej szkody, jednakże suma kar umownych i odszkodowania nie może przekroczyć 20% wartości kontraktu netto.

Umowa została zawarta na warunkach powszechnie stosowanych dla danego typu umów.

Wartość zawartych umów z Odbiorcą przekracza 10% kapitałów własnych Emitenta.

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2014-05-19Robert WojdynaPrezes Zarządu
2014-05-19Marek SkwarskiCzłonek Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »