Reklama

KONSSTALI (KST): Znacząca umowa z UNIBEP S.A. - raport 33

Raport bieżący nr 33/2012
Podstawa prawna:

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Zarząd Konsorcjum Stali S.A. z siedzibą w Warszawie (dalej Emitent) informuje, że

w okresie od dnia 25 października 2011r. do dnia 27 lipca 2012r. zawarł ze Spółką pod firmą UNIBEP S.A. z siedzibą w Bielsku Podlaskim (dalej Odbiorca), umowy na dostawę zbrojeń prefabrykowanych o łącznej wartości szacunkowej 32.355.500,00zł (trzydzieści dwa miliony trzysta pięćdziesiąt pięć tysięcy pięćset złotych) netto.

Reklama

Największa z zawartych umów to Umowa dostawy zbrojenia prefabrykowanego, o której zawarciu Emitent powziął wiadomość w dniu 27 lipca 2012r. (dalej Umowa).

Wartość szacunkowa tej Umowy wynosi 9.546.000,00 zł (dziewięć milionów pięćset czterdzieści sześć tysięcy złotych) netto.

Przewidywany termin zakończenia dostaw: 31.12.2012r.

Termin płatności: 30 dni od daty otrzymania przez Odbiorcę prawidłowo wystawionej faktury

Kary umowne:

a) Za opóźnienie w dostawie materiałów Emitent zobowiązany jest do zapłaty kary umownej w wysokości 3% wartości netto opóźnionej dostawy, za każdy dzień opóźnienia;

b) Za opóźnienie w usunięciu wad stwierdzonych przy odbiorze lub w okresie gwarancji i rękojmi Emitent zobowiązany jest do zapłaty kary umownej w wysokości 1 % wartości netto wadliwej partii materiału za każdy dzień opóźnienia liczony od dnia uzgodnionego na usunięcie wad;

c) W razie odstąpienia Odbiorcy od umowy z przyczyn, za które ponosi odpowiedzialność Emitent lub odstąpienia od umowy przez Emitenta z przyczyn niezależnych od Odbiorcy, Emitent zobowiązany jest do zapłaty kary umownej w wysokości 10% szacunkowej wartości przedmiotu umowy;

d) W razie odstąpienia Emitenta od umowy z przyczyn, za które ponosi odpowiedzialność Odbiorca lub odstąpienia od umowy przez Odbiorcę w sytuacji, gdy nie przysługuje mu prawo odstąpienia, Odbiorca jest zobowiązany do zapłaty Emitentowi kary umownej w wysokości 10% szacunkowej wartości przedmiotu umowy.

Strony zastrzegły prawo do dochodzenia odszkodowania uzupełniającego do wysokości poniesionej szkody, jednakże suma kar umownych i odszkodowania nie może przekroczyć 20% wartości kontraktu netto.

Umowa została zawarta na warunkach powszechnie stosowanych dla danego typu umów.

Wartość umów z Odbiorcą przekracza 10% kapitałów własnych Emitenta.
Janusz Koclęga - Wiceprezes Zarządu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »