Raport bieżący nr 6/2010
Podstawa prawna:
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji
Emitent informuje, iż w dniu dzisiejszym wpłynęło do Spółki pismo od IDEA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. z siedzibą w Warszawie (IDEA TFI) na podstawie przepisów art. 69 ust. 1 pkt 2) i ust. 2 pkt 1) w zw. z art. 87 ust. 1 pkt 2 lit. a) ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz. U. Nr 184, poz. 1539). IDEA TFI działając w imieniu utworzonych przez siebie funduszy:
- IDEA PARASOL Funduszu Inwestycyjnego Otwartego,
- KFC Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych,
- Idea Y Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych
(dalej łącznie zwanymi "Funduszami"), a zarządzanymi przez Dom Maklerski IDM S.A. informuje, że w wyniku zawartej transakcji kupna w dniu 28 stycznia 2010 r. (data rozliczenia transakcji) akcji spółki BUMECH S.A., udział Funduszy przekroczył próg 25% głosów na WZA Spółki.
Przed transakcją kupna akcji Spółki, na dzień 27 stycznia 2010 r. Fundusze posiadały ogółem 1 048 358 akcji Spółki, co stanowiło 24,49% udziału w kapitale zakładowym Spółki. Akcje uprawniały do wykonywania 1 048 358 głosów z akcji na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Spółki, co dawało 24,49% udziału w ogólnej liczbie głosów w Spółce.
Po transakcji kupna akcji Spółki na dzień 28 stycznia 2010 r., Fundusze posiadają ogółem 1 088 358 akcji Spółki, co stanowi 25,43% udziału w kapitale zakładowym Spółki. Akcje uprawniają do wykonywania 1 088 358 głosów z akcji na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Spółki, co daje 25,43% udziału w ogólnej liczbie głosów w Spółce.
Podstawa prawna:
Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji
Zygmunt Kosmała - Prezes Zarządu