"Były zapytania i rozmowy z klientami z Demokratycznej Republiki Konga i Tanzanii, chociaż to bardziej na zasadzie pewnego badania rynku. To są pozytywne i ciekawe rozmowy, ale na razie nie prowadzą do konkretnych umów. Najważniejsze, żeby powstała infrastruktura - gdy będą tory, to potrzebne będą też pojazdy, które jesteśmy gotowi dostarczać. Mówimy przede wszystkim o jednostkach spalinowych" - zdradził prezes Pesy Krzysztof Zdziarski.
Rynek-kolejowy.pl przypomina, że bydgoska Pesa przekazała niedawno już setną jednostkę spalinową dla Kolei Czeskich (Czesi zamówili 106 ze 160 możliwych do nabycia, dwuczłonowych, spalinowych pojazdów).
Zagraniczna ekspansja Pesy
Identyczne pojazdy PESA dostarczy też dla Kolei Mazowieckich, Kolei Dolnośląskich oraz dla Opolszczyzny. Ponadto jedną jednostkę tego typu stworzono właśnie też dla Ghany, gdzie PESA dostarczyła jak na razie dwa pojazdy spalinowe - pociąg z serii 847 i jednego Linka. W ramach tego zamówienia, pierwszego w historii na dostawy pojazdów PESA do Afryki, uruchomiona może zostać jeszcze opcja na 10 kolejnych jednostek z serii 847 - podaje rynek-kolejowy.pl.
Pesa chce być też obecna za granicą na rynku tramwajów - finalizuje przejęcie niemieckiego producenta HeiterBlick z Lipska, którego włączenie do grupy ma pomóc w rozwoju obecności Pesy na tramwajowym rynku w Europie Zachodniej.














