Reklama

Bank Światowy chwali polską gospodarkę

W opublikowanym raporcie "Lekcje z Polski, Wnioski dla Polski" wskazano, że rozwój gospodarczy Polski w ostatnich latach okazał się ogromnym sukcesem. Zaznaczono jednak, że potrzebne są dalsze reformy.

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński, który był na prezentacji raportu, powiedział Polskiemu Radiu, że dokument jest tym bardziej interesujący, że został przygotowany przez ekspertów z innych krajów. Wskazał, że planowana w Polsce polityka rozwojowa w znacznej mierze pokrywa się z zaleceniami Banku Światowego.

Wśród rekomendacji dla Polski autorzy raportu wymieniają między innymi konieczność poprawy instytucji publicznych, zwiększenie inwestycji w infrastrukturę, czy wykorzystania innowacji do poprawy jakości produktów i usług. Jerzy Kwieciński dodał, że jedno z zaleceń dotyczy wprowadzania takich zmian, żeby z efektów rozwoju gospodarczego korzystało całe społeczeństwo.

Reklama

Wiceminister podkreślił, że autorzy raportu optymistycznie patrzą na przyszłość polskiej gospodarki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »