Brak awiza, a sąd wydał wyrok. Ludzie skarżą się na Pocztę Polską. Ta odpowiada

Już nie dostaniesz awizo. Odbierzesz pismo w systemie e-Doręczeń
Problemy z awizami szybko nie znikną, bo system e-doręczeń dopiero się rozkręcaARKADIUSZ ZIOLEKEast News

W skrócie

  • Coraz więcej osób skarży się do RPO na problemy z doręczaniem przesyłek sądowych i urzędowych, w tym na brak awiza i opóźnienia.
  • Problem z niedoręczaniem pism ma poważne konsekwencje prawne dla adresatów, którzy często dowiadują się o sprawie zbyt późno.
  • UKE i Poczta Polska przyznają, że nie zawsze możliwe jest jednoznaczne ustalenie winy i prowadzone są działania naprawcze.
  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie

Zobacz również:

UKE: Problemy są znane, ale nie wszystko zależy od nas

Zobacz również:

Gwiazdowski mówi Interii. Odc. 143: Dlaczego rząd nie publikuje wyroku TK? "Działanie na szkodę obywateli"Robert GwiazdowskiINTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?