Elon Musk wraca do pracy i wysyłania e-maili z pytaniami do pracowników o ich osiągnięcia - informuje w czwartek portal telewizji CNN.
"Musk wysłał e-mail z prośbą do wszystkich pracowników xAI o przesłanie jednostronicowego podsumowania tego, co osiągnęli w ciągu ostatnich czterech tygodni i co zamierzają osiągnąć w ciągu najbliższych czterech tygodni" - podaje CNN.
Wydaje się, że wysyłanie niepokojących maili to ulubiony przez Muska sposób motywowania pracowników. Przypomnijmy: w sierpniu 2024 roku Elon Musk wysłał e-mail do wszystkich pracowników X z prośbą o "jednostronicowe podsumowanie wkładu w firmę w ciągu ostatniego miesiąca i ostatnich dwunastu miesięcy".
Elon Musk słynie z wysyłania dziwnych maili do pracowników
To nie wszystko: w czasie gdy Musk doradzał Białemu Domowi i kuriozalnemu Departamentowi Efektywności Rządowej, wszyscy pracownicy federalni otrzymali masowe e-maile z prośbą o wypisanie osiągnięć z ostatniego tygodnia. Musk ogłosił wówczas w X, że "brak odpowiedzi będzie traktowany jako rezygnacja" - przypomina CNN.
E-maile Elona były rozsyłane tak powszechnie, że ostrzegano pracowników federalnych (przede wszystkim pracujących w newralgicznych obszarach, takich jak bezpieczeństwo narodowe i wymiar sprawiedliwości), aby nie odpowiadali. Ostatecznie sprawa ucichła.
CNN zwraca uwagę w czwartek, że nie jest jasne, co Musk zamierza zrobić z odpowiedziami, które uzyska od pracowników xAI.
W zeszłym tygodniu Business Insider poinformował, że xAI zwolniło setki pracowników, w tym "nauczycieli AI", którzy pomagali szkolić kontrowersyjnego chatbota Grok AI. Grok czasami udzielał rasistowskich, antysemickich i innych problematycznych odpowiedzi na pytania w X - przypomina CNN.











