Reklama

Emilewicz: rekompensaty dla branż energochłonnych

Komitet Stały Rady Ministrów w czwartek ma się zająć projektem ustawy o rekompensatach dla branż energochłonnych z tytułu cen energii, autorstwa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii - powiedziała w czwartek szefowa tego resortu Jadwiga Emilewicz.

"Dzisiaj na Komitecie Stałym staje przygotowana przez nas, przez ministerstwo przedsiębiorczości ustawa o rekompensatach dla przemysłów energochłonnych" - powiedziała w radiu Zet Emilewicz. Jak dodała, chodzi o ok. 300 podmiotów, takich jak huty, rafinerie, papiernie, które konsumują niemal 20 proc. energii produkowanej w Polsce

Reklama

"Przeznaczono na to około 900 mln zł w przyszłym roku. To jest mechanizm długoterminowy i w każdym roku będzie to około 900 mln zł, które na mocy wniosku złożonego przez te zakłady będą mogły uzyskać rekompensaty bezpośrednie" - powiedziała. Jak dodała, tego typu przedsiębiorstwa "mają ogromny wpływ" na rynek pracy i na ceny towarów i usług. "Mam nadzieję, że ustawa zostanie przyjęta przez Komitet Stały, w przyszłym tygodniu - przez Radę Ministrów, i przyjęta jeszcze przez ten parlament wejdzie w życie. I rekompensaty będą wypłacane od 1 stycznia przyszłego roku" - zapowiedziała.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »