Hotel należeć będzie do parku rozrywki Legoland Deutschland Resort, w którym wiele atrakcji zbudowano z milionów klocków Lego. Z myślą o Harrym Potterze, Legoland zostanie powiększony o kolejną strefę tematyczną. Od otwarcia parku, w 2002 r. stał się on jednym z najpopularniejszych, rodzinnych miejsc w Europie. Przez lata jego goście mieli możliwość spędzania nocy w wiosce wakacyjnej, w tamtejszych tematycznych pokojach i domkach.
Hotel Harry'ego Pottera. Rodem z Hogwartu
Wkrótce czekać będą na nich noclegi rodem z Hogwartu. Różnią się one od indywidualnych apartamentów tematycznych, które już istnieją w hotelach na całym świecie - w Tokio, Londynie czy na Florydzie. Realizowany w Bawarii projekt określany jest mianem pierwszego w pełni oficjalnego hotelu Harry'ego Pottera, zaprojektowanego od podstaw na bazie książek i filmów - ogłosił Legoland na stronie internetowej.
Wciąż nie wyjawiono szczegółów dotyczących wystroju hotelu. Wiadomo, że pokoje będą inspirowane Hogwartem. Ich dekoracje mają nawiązywać do czterech domów słynnej szkoły magii. W budynku mają być wydzielone wspólne przestrzenie przypominające plany filmowe. Dla gości, przede wszystkim rodzin z dziećmi, odbywać się będą zajęcia tematyczne i będą przeprowadzane doświadczenia, jakie robili uczniowie Szkoły Magii i Czarodziejstwa.
Hotel tematyczny w Bawarii. Jedyny taki na świecie
Hotel, który według niemieckiego portalu blik.de, będzie miał prawdopodobnie strzeliste wieże jak Zamek Hogwart, jest budowany na terenie nowej strefy tematycznej Harry'ego Pottera w niemieckim Legolandzie. Będzie on częścią szerszego, tematycznego projektu, oferującego gościom kompleksowe i baśniowe doświadczenie rozrywki i zakwaterowania. Hotel powstał z myślą o rodzinach, ale - zapewnia park rozrywki - także fanach Świata Magii i Czarów w każdym wieku.
W opinii ekspertów, powstanie pierwszego hotelu Harry'ego Pottera oznacza nowy rozdział w turystyce tematycznej. Goście nie będą ograniczeni do zakwaterowania w scenerii słynnej szkoły magii, ale przeżyją interaktywne doświadczenia. Zgodnie z prognozami, projekt ma zwiększyć w Niemczech popularność turystyki rodzinnej i przyciągnąć z całego świata fanów Harry'ego Pottera. Dzięki nim, Bawaria stanie się nowym punktem odniesienia dla miłośników magii - zapowiadają eksperci.
Otwarcie hotelu planowano na 2026 rok, ale dokładna data jego inauguracji nie została jeszcze ogłoszona. Mimo to, hotel jest już reklamowany przez internetowe platformy rezerwacji pokoi.












