Reklama

Indeks w Hong Kongu był obciążony słabością banków

Handel w Hong Kongu był przytłumiony w związku ze słabością notowań banków. Wyceny lokalnych deweloperów oraz banków sprowadziły indeks Hang Seng o 0,3 proc. poniżej poziomu zamknięcia poprzedniej sesji. Mimo to wycena HSBC zanotowała najwyższy poziom ostatnich 52 tygodni rosnąć o 0,9 proc.

Handel w Hong Kongu był przytłumiony w związku ze słabością notowań banków. Wyceny lokalnych deweloperów oraz banków sprowadziły indeks Hang Seng o 0,3 proc. poniżej poziomu zamknięcia poprzedniej sesji. Mimo to wycena HSBC zanotowała najwyższy poziom ostatnich 52 tygodni rosnąć o 0,9 proc.

Wycena banku rosła również w trakcie notowań w Nowym Jorku i Paryżu, choć dziś rano spadała w trakcie londyńskiej sesji. Na 28 lutego zaplanowano publikację raportu rocznego banku, który może zdecydowanie wpłynąć na poziom wyceny HSBC w zależności od tego, jak będą układały się zyski w stosunku do wyniku z roku poprzedniego.

Ceny akcji w USA rosły, a Dow Jones zakończył notowania wzrostem szósty raz z rzędu

Wczorajsza sesja była kolejną pomyślną dla amerykańskich indeksów, a w szczególności dla średniej przemysłowej Dow Jones. Bloomberg donosi, że ten prestiżowy indeks zakończył dzień wzrostem o 69,48 pkt., czyli o 0,6 proc. względem poprzedniego zamknięcia.

Reklama

Optymizm uczestników rynków było widać także po zmianie wartości także innych indeksów - S&P500 zakończył dzień na poziomie 1319,05 pkt., czyli 0,6 proc. ponad poziomem zamknięcia z poniedziałku. Tymczasem indeks Russell 2000 zakończył notowania na najwyższym poziomie od października 2007 roku, a Nasdaq100 wzrósł o 0,5 proc. "Spółki mają wiele gotówki i rozglądają się za innymi spółkami.

Będziemy dowiadywać się kolejnych przejęciach. Jest to przejawem optymizmu względem perspektyw gospodarki, a to podnosi poziom wycen akcji" powiedział Stanley Nabi wiceszef Silvercrest Asset Management Group. Wczoraj agencja podała, że ponad 70 proc. spółek, będących składnikami indeksu S&P500, opublikowało wyniki lepsze od prognoz na poziomie przychodów.

Rośnie cena Xstraty po publikacji wyników finansowych

Rośnie wartość indeksu FTSE100 m.in. dzięki publikacji przez Xstratę wstępnych wyników finansowych. Za rok 2010 zysk operacyjny wzrósł o 75 proc. do 7,7 mld dolarów. Produkcja spółki była rekordowa, co powinno wspomóc w wycenie spółki. Oszczędności w kosztach wyniosły 541 mln dolarów - to najwyższa wartość oraz dziewiąty rok z rzędu, w którym nastąpiła redukcja kosztów. Przed południem wycena spółki była o 5,5 pkt. wyższa od wczorajszej końcówki, co przekłada się na wzrost o 0,38 proc. "Roczna redukcja kosztów jest naszym oczkiem w głowie oraz kluczowym wskaźnikiem rosnącej konkurencyjności oraz wartości naszych działań" powiedział szef spółki Mick Davis.

Spada cena WH Smith High Street, ogłoszono chęć otwarcia nowych sklepów

Notowania w Londynie mogą odbywać się pod wpływem ostatniej wiadomości WH Smith High Street. Spółka podała, że zakupiła aktywa British Bookshops and Stationers. Zgodnie z umową przejęto 22 sklepów wraz z prawami niematerialnymi. Nie dokonano żadnego transferu udziałów, a transakcję rozliczono gotówkowo w kwocie 1,05 mln funtów. W południe wycena WH Smith High Street spadała względem wczorajszego zamknięcia o 0,83 proc., czyli o 3,9 pkt. do 463,50. Wczoraj spółka poinformowała, że zakupiła 50000 własnych akcji w celu umorzenia za średnią cenę 466,6008p. W trakcie 21 tygodni zakończonych 22 stycznia sprzedaż spółki spadła o 6 proc., a w ciągu ośmiu tygodni o 7 proc. w porównaniu z analogicznymi okresami roku ubiegłego.

CityIndex

Niniejszy materiał, w żadnym przypadku nie może być traktowany jako wydana przez City Index Limited oraz City Index Limited Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Oddział w Polsce (razem zwane "City Index") rekomendacja lub oferta sprzedaży lub jako rekomendacja lub też zachęcenie do kupna jakiekolwiek papieru wartościowego lub innego instrumentu finansowego. Ponadto fakt dystrybucji niniejszego materiału lub opieranie swojej aktywności na niniejszym materiale nie mogą być rozumiane jako zawarcie jakiejkolwiek umowy czy wejście w jakąkolwiek inną relację. Niniejszy materiał nie jest osobistą rekomendacją. Powinieneś zasięgnąć niezależnej porady, czy spekulowanie na jakimkolwiek z wymienionych w materiale rynku jest dla Ciebie odpowiednie oraz czy Twoja zdolność do oszacowania związanego ryzyka w tym zakresie jest właściwa. Ponadto w przypadku wątpliwości należy zasięgnąć niezależnej porady w zakresie Twojej sytuacji podatkowej oraz podatkowych i księgowych charakterystyk lub konsekwencji każdej z transakcji. City Index nie gwarantuje oraz nie stanowi, iż niniejszy materiał jest właściwy, kompletny, nie wprowadza w błąd lub iż odpowiada celowi, do którego był przeznaczony. City Index nie gwarantuje również oraz nie stanowi, iż na zapisach niniejszego materiału powinno się opierać jakiekolwiek działania. City Index może z uwagi na zwykły rodzaj prowadzenia swojej działalności utrzymywać pozycje w aktywach wskazanych w niniejszym materiale. Kontrakty na różnicę ("CFD") są wysoce ryzykowne dla Twojego kapitału, ponieważ straty mogą przewyższyć początkowe nakłady. Dlatego też, CFD mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Upewnij się, że rozumiesz związane z nimi ryzyka i jeżeli jest to konieczne zasięgnij niezależnej porady. Informacje o produktach City Index znajdują się na stronie www.cityindex.eu/pl. City Index świadczy usługi w zakresie CFD. Jest uprawniony i nadzorowany przez Urząd Nadzoru Finansowego (FSA). Nr rejestru FSA: 113942. City Index Limited jest podmiotem zarejestrowanym w Anglii i Walii pod numerem: 1761813 z siedzibą w Park House, 16 Finsbury Circus, Londyn, EC2M 6XB.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »