Reklama

Nasze długi rosną aż miło

Według stanu na koniec kwietnia 2011 roku poziom krajowego długu rynkowego wzrósł do 530,7 mld zł z 499,3 mld zł na koniec grudnia 2010 roku - poinformowało Ministerstwo Finansów w komunikacie.

MF podało również, że w okresie styczeń-kwiecień miał miejsce wzrost zadłużenia w bonach o 4,1 mld zł, a udział bonów w SPW na rynku krajowym wyniósł 6,0 proc.W kwietniu 2011 r. średnia zapadalność długu kształtowała się na poziomie 5,15, co oznacza niewielki spadek w stosunku do stanu na koniec 2010 r.

Reklama

MF rozpoczęło wymianę środków z UE na FX - Rostowski

Ministerstwo Finansów rozpoczęło wymianę środków z UE na rynku walutowym - potwierdził na konferencji rasowej minister finansów Jacek Rostowski. "Tak, rozpoczęła się" - powiedział pytany o to, czy resort finansów wymienia już środki na rynku.

W ubiegłym tygodniu MF poinformowało, że będzie regularnie sprzedawało na krajowym rynku walutowym środki pochodzące z funduszy UE. Środki w tym roku, które mogą zostać wymienione to maksymalnie 13-14 mld euro. Według informacji z rynku MF za pośrednictwem BGK był aktywny już w ubiegły piątek.

Dowiedz się więcej na temat: Minister finansów Jacek Rostowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »