SkillsPoland: sprawdź swoje zawodowe kompetencje

Wchodząc w dorosłość, zostajemy postawieni przed wyborem, który wpłynie na całe nasze życie – jaką ścieżkę zawodową powinniśmy obrać. Tę decyzję warto podejmować sercem, by już zawsze robić to, co naprawdę lubimy. Świetną okazją do sprawdzenia swoich kompetencji lub podejrzenia najlepszych młodych fachowców są zawody SkillsPoland.

Prezentacja partnera

SkillsPoland Edycja Specjalna: Inżynieria Mechaniczna CAD i Murarstwo na Politechnice Białostockiej

Najbliższa okazja do obejrzenia na żywo konkursu SkillsPoland będzie mieć miejsce na Politechnice Białostockiej. Zawody SkillsPoland skierowane są do uczniów szkół branżowych i technicznych, studentów kierunków technicznych oraz osób już pracujących.

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska i Wydział Budownictwa PB odpowiada za wyłonienie reprezentanta w kategorii Murarstwo, z kolei Wydział Mechaniczny organizuje konkurencję Inżynieria Mechaniczna CAD.

To nie jedyne konkursy w cyklu SkillsPoland Edycja Specjalna. Kolejne wydarzenia odbędą się już na początku 2023 roku. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, organizator konkursu, wspierana jest przez grono uczelni wchodzących w skład Koalicji na rzecz EuroSkills 2023 Gdańsk.

Kolejne eliminacje z serii edycji specjalnej będą współorganizowane przez Politechnikę Poznańską oraz przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się także na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym we współpracy z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu. W Edycję Specjalną SkillsPoland zaangażowane są również branżowe organizacje pozarządowe oraz szereg przedstawicieli przemysłu.

SkillsPoland Edycja Specjalna: kto może wziąć udział?

W konkursie SkillsPoland Edycja Specjalna wziąć udział mogą uczniowie, studenci oraz osoby pracujące, które do 5 września 2023 r. ukończą 18 lat, ale nie przekroczą 25. roku życia. Uczestników zawodów SkillsPoland Edycja Specjalna ocenią doświadczeni fachowcy. Ekspertem w kategorii inżynieria Mechaniczna CAD został dr hab. inż. Łukasz Derpeński, prof. PB, a w murarstwie - mgr inż. arch. Tomasz Rogala.

Partnerami konkurencji Inżynieria Mechaniczna CAD została firma DPS Software oraz Klaster Obróbki Metali, a Murarstwa - Budimex, CerBud, Grupa Unibep oraz Polski Klaster Budowlany. Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie konkursu.

Inżynieria mechaniczna CAD i Murarstwo

Choć eliminacje Krajowe SkillsPoland 2022 Edycja Specjalna to przede wszystkim szansa na zdobycie kwalifikacji do drużyny polskiej podczas EuroSkills 2023 w konkurencjach Inżynieria mechaniczna CAD oraz Murarstwo - tak naprawdę to dopiero początek. Zalet, które wiążą się z udziałem w wydarzeniu jest dużo więcej i mogą nam łatwo umknąć, jeśli skupimy się wyłącznie na rywalizacji uczniów, studentów oraz młodych pracowników.

Inżynieria mechaniczna CAD to bowiem nie tylko takie zadania, jak modelowanie bryłowe 3D złożeń z analizą kinematyki układu, tworzenie dokumentacji rysunkowej płaskiej 2D czy tworzenie modeli z wykorzystaniem inżynierii odwrotnej, ale również lekcja dyscypliny i uczciwości. Ważną zasadą jest ponadto bezstronność - tutaj każdy z uczestników ma równe szanse. Wszystkie nieetyczne i nieuczciwe praktyki są błyskawicznie piętnowane, a premiowane - wykonywanie wskazanych działań zgodnie z etyką zawodową i własnym sumieniem.

Podobnie w przypadku konkurencji Murarstwo. To z jednej strony zaciekły wyścig o uzyskanie tytułu "Najlepszego z Najlepszych", czyli głównej nagrody, z drugiej - stanowiący wyzwanie sprawdzian w formie praktycznych ćwiczeń w technikach murowania.

Innymi słowy, liczy się to, co uczestnicy konkursu stworzą oraz to, w jaki sposób to stworzą. Medal, certyfikat uczestnictwa, możliwość reprezentowania Polski w konkursie EuroSkills Gdańsk 2023 - jest o co walczyć!

Poznaliśmy już nominacje do udziału w SkillsPoland Edycja Specjalna. W konkurencji Inżynieria mechaniczna CAD rywalizować będą: Karol Sapiołko, Łukasz Tymiński, Patryk Sienkiewicz, Paweł Pyłkowski, Rafał Dąbrowski, Daniel Szpaczyński, Dominik Wieczorek, Justyna Czachor, Krzysztof Szczepaniak oraz Michał Winiarczyk. Natomiast w konkurencji Murarstwo swoje siły sprawdzą: Kacper Grzywacz, Patryk Stachowiak, Miłosz Adamczyk, Luiza Pankowska, Piotr Goworowski oraz Bartosz Karpienia.

SkillsPoland 2022: oto zwycięzcy

25 listopada poznaliśmy laureatów drugiej edycji SkillsPoland, największego branżowego konkursu w Polsce, będącego jednocześnie eliminacjami do międzynarodowego EuroSkills. W 22 konkurencjach rywalizowało ze sobą 200 zawodników, a ich zmagania śledziło ponad 10 tysięcy widzów. Sędziowie z Polski i zagranicy nie mieli więc łatwego zadania.

Oto laureaci:

 • Architektura krajobrazu - drużyna Róża Olszewska i Artur Tsybran
 • BIM/budownictwo cyfrowe - Dorota Cieślicka
 • Chmura obliczeniowa - Dominik Gubrynowicz
 • Cukiernictwo - Patrycja Mrożek
 • Cyberbezpieczeństwo - drużyna Jakub Bliźniuk i Filip Brzozowski
 • Florystyka - Weronika Kwiatek-Binda
 • Frezowanie CNC - Rafał Rygalik
 • Fryzjerstwo - Emilia Wilde
 • Gotowanie - Janusz Perucki
 • Instalacje sanitarne i grzewcze - Paweł Zawieracz
 • Instalacje elektryczne - Tomasz Chlipała
 • Integracja robotów przemysłowych - drużyna Piotr Wyrzyk i Hubert Krasuski
 • Meblarstwo - Mateusz Janta
 • Mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych - Rafał Piechaczek
 • Mechatronika - drużyna Emilia Glibowska i Stanisław Michalski
 • Obsługa gości hotelowych - Dawid Miotk
 • Przemysł 4.0 - drużyna Krzysztof Woźniak i Patryk Kubański
 • Serwis restauracyjny - Łukasz Kobyłecki
 • Stolarstwo - Radosław Kropaczewski
 • Spawalnictwo - Alan Kaczkowski
 • Technologia mody - drużyna Filip Borzym i Maksymilian Młynarski
 • Zabiegi kosmetyczne - Adam Skibiński

Konkurs umiejętności zawodowych

Konkurs SkillsPoland i seria konkursów pod wspólną nazwą SkillsPoland Edycja Specjalna wyłoni kadrę biało-czerwonych na EuroSkills Gdańsk 2023.

EuroSkills to międzynarodowe zawody umiejętności branżowych organizowane na Starym Kontynencie od 2008 roku. Polska po raz pierwszy uzyskała zaszczytne miano organizatora tego wyjątkowego konkursu, potocznie nazywanego "Igrzyskami Olimpijskimi zawodów branżowych".

To największe wydarzenie w historii edukacji branżowej w Polsce we wrześniu 2023 roku odbędzie się na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO, Polsat Plus Arena Gdańsk oraz na terenach przyległych . Na EuroSkills rywalizacja będzie toczyć się w ponad 40 konkurencjach w 6 obszarach: technologia informatyczna i komunikacyjna, technologia wytwarzania i inżynieria, technologia budowlana, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda. Więcej informacji na temat na stronie https://euroskills2023.org/pl/home-polski/


Prezentacja partnera

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »