Reklama

"Status artysty zawodowego" potwierdzany przez specjalną fundację. Zaskakujący element programu PiS

W programie PiS można znaleźć zaskakujący fragment o tym, jak partia Jarosława Kaczyńskiego widzi przyszłość artystów. Z dokumentu wynika, że każdy, kto zawodowo zajmuje się rozrywką, musiałby wystąpić o potwierdzenie statusu "artysty zawodowego" oraz dostać specjalną kartę.

Reklama

"Status artysty zawodowego przysługuje absolwentom studiów II stopnia uczelni artystycznych lub ogólnokształcących szkół baletowym oraz osobom fizycznym, które mają udokumentowany dorobek artystyczny, potwierdzony przez stowarzyszenie reprezentatywne" - czytamy w programie PiS, którego fragment na Twitterze opublikował Tomasz Skory z RMF.

Reklama

Z dokumentu wynika, że "status artysty zawodowego" potwierdza Rada Funduszu na wniosek samego zainteresowanego. By przejść weryfikację, wnioskodawca musi dostarczyć Radzie dyplom ukończenia studiów albo potwierdzenie dorobku artystycznego, wystawione przez "stowarzyszenie reprezentatywne".

Potem Rada Funduszu ma dwa miesiące na analizę wniosku. Jeśli go zaaprobuje, to artysta dostanie "kartę artysty zawodowego" w wersji elektronicznej lub tradycyjnej.

Ma ona posłużyć nie tylko do identyfikacji, ale także będzie "poświadczać uprawnienia, ustalone w niniejszej ustawie lub przyznane na podstawie przepisów odrębnych". Kto zaś weryfikacji nie przejdzie, nie będzie mógł zawodowo zajmować się działalnością artystyczną.

17.09.2019

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Dołącz do nas i czytaj informacje gospodarcze

Dowiedz się więcej na temat: artyści

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »