Duża zmienność na rynku towarowym

Kolejny tydzień na rynku towarowym mieliśmy dużą zmienność, która pchała ceny surowców w zupełnie różne kierunki. Wysokie wahania, to po części wynik niepewności o zachowanie eurodolara.

Kolejny tydzień na rynku towarowym mieliśmy dużą zmienność, która pchała ceny surowców w zupełnie różne kierunki. Wysokie wahania, to po części wynik niepewności o zachowanie eurodolara.

Najsilniej wśród głównych surowców w dalszym ciągu wygląda ropa, która drożeje piąty tydzień z rzędu. Zarówno ceny londyńskiej baryłki brent, jak i nowojorskiej crude do środy włącznie ustanawiały nowe rekordy w wyniku doniesień z Nigerii i Szkocji dotyczących zakłóceń produkcji. W czwartek doczekaliśmy się odreagowania, do którego impulsem było umocnienie dolara oraz silniejszy od oczekiwań wzrost zapasów benzyny w USA. Spadki były jednak bardzo nieśmiałe i piątkowe notowania znów zdominował popyt.

W przeciwnym kierunku poruszało się złoto. Jego uncja potaniała na przestrzeni tygodnia o 2,7 proc. schodząc do poziomu 890 USD. Poza umocnieniem dolara to wynik poprawy nastrojów na rynkach akcji oraz spadków cen surowców, które zmniejszają presję inflacyjną - złoto jest traktowane jako aktyw zabezpieczający przed tym zjawiskiem. Miedź poruszała się w trendzie bocznym i w piątek po południu kosztowała praktycznie tyle samo co przed tygodniem.

Reklama

Łukasz Mickiewicz

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu, zapytaj doradcy OpenFinance Niniejszy dokument jest materiałem informacyjnym. Nie powinien być rozumiany jako materiał o charakterze doradczym oraz jako podstawa do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji i mogą ulec zmianie bez zapowiedzi. Open Finance nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania.

Open Finance
Dowiedz się więcej na temat: ceny surowców | rynek towarowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »