Polski Fundusz Rozwoju został właścicielem BGK Nieruchomości

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) został właścicielem spółki BGK Nieruchomości, realizującej inwestycje w ramach programu Mieszkanie Plus - poinformował BGK w komunikacie. Strony nie ujawniły wartości transakcji.

"Sprzedaż BGK Nieruchomości to realizacja wcześniej przyjętej strategii porządkowania grupy kapitałowej BGK. Zakładała ona, by funduszami, w których inwestorem jest BGK, zarządzała jedna instytucja - Polski Fundusz Rozwoju. Celem banku było oddzielenie roli inwestora od funkcji zarządzającego aktywami (asset managera) i skupienie się na roli inwestora kapitałowego w tych funduszach" - napisano.

BGK Nieruchomości prowadził pilotaż programu Mieszkanie Plus, który realizować teraz będzie PFR Nieruchomości.

"PFR Nieruchomości będzie realizować wypracowane w pilotażu rozwiązania. BGK pozostanie inwestorem w dwóch funduszach mieszkaniowych (Fundusz Sektora Mieszkań dla Rozwoju FIZ AN, Fundusz Sektora Mieszkań na Wynajem FIZ AN), którymi zarządza spółka PFR Nieruchomości" - napisano w komunikacie.

Reklama

- - - - -

PFR chce przyspieszyć inwestycje w ramach Mieszkania plus

- Chcemy w najbliższych miesiącach zdecydowanie przyspieszyć inwestycje w ramach programu Mieszkanie plus - powiedział prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. PFR został właścicielem spółki BGK Nieruchomości.

Jak zaznaczył prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, cytowany w czwartkowym komunikacie, "przejęcie BGK Nieruchomości to element strategii Grupy PFR, w której PFR to główne centrum aktywności inwestycyjnej". "Chcemy w najbliższych miesiącach zdecydowanie przyspieszyć inwestycje w ramach programu Mieszkanie plus" - powiedział Borys.

Jak przypomniał prezes PFR, "w Polsce ponad 83 proc. mieszkań jest kupowanych na własność, głównie z wykorzystaniem kredytów hipotecznych, co skutkuje wysokim zadłużeniem Polaków". "Przykładowo w Niemczech jest to tylko 51 proc. Rozwój rynku mieszkań na wynajem z opcja dojścia do własności przez fundusz Mieszkań dla Rozwoju z Grupy PFR, to atrakcyjna oferta dla Polaków nie powodująca konieczności zaciągania wysokich kredytów" - powiedział Borys.

Celem umowy zawartej przez PFR z Bankiem Gospodarstwa Krajowego jest integracja narzędzi inwestycyjnych w jednej grupie kapitałowej i przyśpieszenie realizacji inwestycji w dostępne cenowo budownictwo mieszkaniowe.

Wkrótce spółka BGK Nieruchomości zacznie działać pod nazwą PFR Nieruchomości.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »