Może jednak bez VAT-u?

Europejskie Stowarzyszenie Branży Informatycznej i Elektronicznej (EICTA) zwróciło się do Komisji Europejskiej z prośbą o działania na rzecz obniżenia stawki VAT od dostępu do internetu.

Europejskie Stowarzyszenie Branży Informatycznej i Elektronicznej (EICTA) zwróciło się do Komisji Europejskiej z prośbą o działania na rzecz obniżenia stawki VAT od dostępu do internetu.

Europejskie Stowarzyszenie Branży Informatycznej apeluje o zniesienie podatku VAT od dostępu do internetu w Unii Europejskiej.

Gazeta Wyborcza podała, że Europejskie Stowarzyszenie Branży Informatycznej i Elektronicznej (EICTA) zwróciło się do Komisji Europejskiej z prośbą o działania na rzecz obniżenia stawki VAT od dostępu do internetu. Podatek miałby być zniesiony lub obniżony zwłaszcza w krajach, które dopiero przystępują do Unii.

Za przykład posłużyła Polska, gdzie według Stowarzyszenia, proponowana 22- procentowa stawka VAT byłaby przeszkodą w rozwoju sieci szerokopasmowych. EICTA zwróciła się również do europejskiego komisarza ds. społeczeństwa informacyjnego Erikki LiiKanena z prośbą o rozważenie całkowitego zniesienia VAT na usługi internetowe. Za uzasadnienie propozycji posłużył fakt, że opodatkowanie dostępu do internetu stoi w sprzeczności z promowanym przez Komisję Europejską planem budowy społeczeństwa informacyjnego.

Reklama

W Polsce planuje się podniesienie stawki VAT na usługi dostępu od Internetu z 7 do 22 procent. Oburzenie i liczne apele internautów i organizacji branżowych skłoniły rząd do powołania międzyresortowego zespołu, który ma przedstawić propozycje rozwiązań dotyczących zwolnienia z VAT usług internetowych.

Wiktor Jaranowski

Centrum prasowe.net
Dowiedz się więcej na temat: stowarzyszenie | stawki | VAT | obniżenie stawki VAT
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »