Ceny mieszkań nadal rosną. To dobry moment na zakup inwestycyjny

Prognozowane spadki cen spowodowane pandemią COVID-19 nie nastąpiły – ceny mieszkań w roku 2020 nadal notowały wzrosty. Nieruchomości to niezmiennie jedna z najbezpieczniejszych lokat kapitału i najlepszy sposób, by nie stracić oszczędności. Jeśli zastanawiasz się nad tym, kiedy zainwestować w nieruchomość, odpowiedź jest prosta: teraz. Dlaczego to dobry moment na inwestycje?

Pandemia COVID-19 pojawiła się niespodziewanie i niekorzystnie wpłynęła na wiele branż i gałęzi gospodarki. Potencjalni kupcy mieszkań mogli więc liczyć, że w wyniku kryzysu ceny nieruchomości spadną. Tak się jednak nie stało, a polowanie na obniżki okazało się nieskuteczne. Co więcej, ceny mieszkań nie tylko nie spadły, ale wręcz zanotowały wzrost. Jak zauważają rynkowi eksperci, jest to efekt wysokiego i utrzymującego się popytu na zakup lokali mieszkalnych i inwestycyjnych, którego kryzys nie jest w stanie w znacznym stopniu wyhamować. Znaczenie mają duże potrzeby mieszkaniowe Polaków oraz fakt, że nieruchomości od lat są uznawane za jeden z najbezpieczniejszych sposobów na lokatę kapitału, także w trakcie recesji.

Skoro związany z pandemią kryzys nie spowodował spadku cen nieruchomości, nic nie wskazuje na to, by tak mogło się stać w przyszłości. Tym bardziej że powodem spowolnienia gospodarczego są czynniki pozaekonomiczne, czyli zupełnie inaczej, niż to miało miejsce w roku 2008. Dalsze wzrosty cen są nieuniknione również z innego powodu: rosnących kosztów realizacji inwestycji. Drożeją bowiem grunty i materiały budowlane, a nowe budynki muszą spełniać coraz więcej surowych wymogów, między innymi ekologicznych.

Inwestycja w nieruchomości, czyli kusząca alternatywa

Nieruchomości często są alternatywą w momencie, gdy trzymanie pieniędzy na lokacie staje się nieopłacalne. Dzieje się tak, kiedy lokaty są nisko oprocentowane, a inflacja idzie w górę - taka sytuacja miała miejsce w roku 2020 i trwa nadal. Inwestycje w nieruchomości to zatem dobry wybór dla osób, które cenią sobie bezpieczeństwo, stabilny wzrost i bezobsługowość (nieruchomości z zarządzanym najmem).

Jedną z najbardziej skutecznych metod ochrony pieniędzy przed niekorzystnymi skutkami inflacji jest posiadanie mieszkania lub apartamentu w atrakcyjnej lokalizacji. A inflacja w październiku 2020 roku była najwyższa w całej Unii Europejskiej i osiągnęła poziom 3,8 proc. Co więcej, wraz z nadejściem lepszych czasów na dobrze usytuowanym lokalu (na przykład w centrum miasta czy w kurorcie wakacyjnym) będzie można sporo zarobić. Między innymi dlatego takie inwestycje warto poczynić już dziś, gdyż w kolejnych latach będą one tylko zwiększały swoją wartość. Innymi słowy: jeśli zastanawiasz się, kiedy jest właściwy moment na zakup nieruchomości - ten moment jest teraz.

Inwestycja w mieście miliona turystów

Osoby planujące w najbliższym czasie inwestycję w nieruchomości powinny wziąć pod uwagę kupno apartamentu klasy premium. Dlaczego? Nieruchomości luksusowe są jeszcze bardziej odporne na kryzys od tych "standardowych". Ich unikatowość oraz fakt, że powstają w wyselekcjonowanych lokalizacjach składają się na ograniczoną podaż. Dzięki temu ich wartość stale rośnie.

Jednym z przykładów nieruchomości premium w doskonałej lokalizacji jest pięciogwiazdkowy hotel Baltic Wave, który powstaje w Kołobrzegu - mieście miliona turystów. W inwestycji dostępne są apartamenty na sprzedaż. Atrakcyjna lokalizacja obiektu blisko piaszczystej plaży, a jednocześnie w popularnej dzielnicy uzdrowiskowej jednego z najważniejszych polskich kurortów, zagwarantuje zainteresowanie turystów. O wysokim standardzie hotelu świadczą m.in. unikalne udogodnienia, jak rzadko spotykany w Polsce basen panoramiczny infinity-edge, prestiżowa strefa SPA, restauracje, bar, kawiarnia widokowa itd. Nie bez znaczenia jest też fakt, że obiekt będzie funkcjonował pod znaną, międzynarodową marką Crowne Plaza, należącą do giganta rynku hotelowego - InterContinental Hotels Group.

materiały prasowe
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »