Reklama

ROZLICZ PIT 2019 SZYBKO, BEZPIECZNIE I BEZ BŁĘDÓW

Szanowny Podatniku,

zastanawiasz się, jak rozliczyć PIT dobrze, szybko i bezpiecznie? Zdecyduj się na rozliczenie go z programem e-pity. Dzięki niemu rozliczysz PIT elektronicznie za 2019 rok i od razu prześlesz go do właściwego urzędu skarbowego. Skorzystaj ze sprawdzonego i intuicyjnego programu do rozliczeń podatkowych, który ma już 30 mln pobrań i jest na rynku od ponad 10 lat!

GŁÓWNE ZALETY PROGRAMU PIT:

 • Ikona
  BEZPŁATNY wystarczy pobrać lub uruchomić aplikację online
 • Ikona
  WYGODNY wczytasz do programu Twój e-PIT przygotowany wstępnie przez skarbówkę czy dane z PIT-11
 • Ikona
  BEZPIECZNY dane zostają wyłącznie u Ciebie na komputerze
 • Ikona
  ŁATWY W OBSŁUDZE dzięki jego intuicyjności, wypełnienie PITa z reguły zajmuje kilka minut
 • Ikona
  SPRAWDZONY użyteczność programu potwierdzają księgowi i doradcy podatkowi
 • Ikona
  KOMPLEKSOWY obsługuje formularze PIT na 2020 rok, usługę Twój e-PIT, wysyłkę e-Deklaracji czy odbiór UPO
 • Ikona
  PEWNY sprawdzisz Twój e-PIT - będziesz spokojny o poprawność rozliczenia czy uwzględnienie swoich ulg
 • Ikona
  UNIWERSALNY dostępny na komputerach, tabletach oraz na urządzeniach mobilnych
 • Ikona
  W Polsce nadal 2 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie. Rozliczając się z tym programem PIT, przekażesz 1% podatku na Szlachetną PACZKĘ. W ten sposób pomożesz przywracać godność najbardziej potrzebującym. Twój 1% ma znaczenie. Jeśli chcesz wpisać dowolny nr KRS, zmień ustawienia programu.

Reklama

DLACZEGO WARTO SIĘ ROZLICZYĆ JAK NAJSZYBCIEJ?

 • Ikona
  Czas oczekiwania na zwrot podatku jest dużo krótszy przy rozliczeniu w lutym lub w marcu (badanie e-pity). Jeśli chodzi o szybkość zwrotu, premiowane jest zwłaszcza rozliczenie elektroniczne (maksymalny czas oczekiwania, to 45 dni licząc od dnia rozliczenia).
 • Ikona
  Unikasz ryzyka, że zapomnisz o złożeniu deklaracji w terminie, czy zgubisz PIT-11 od pracodawcy.
 • Ikona
  W przypadku braków w dokumentach, nieścisłości lub konieczności uwzględnienia przychodów z innych źródeł, masz komfort czasowy, by je uzupełnić czy wyjaśnić.
 • Ikona
  Na weekend majowy udasz się bez niepotrzebnego stresu - będziesz miał po prostu „problem z głowy”.
 • Ikona
  Nie będziesz musiał szukać już bezpłatnego programu do rozliczeń - możesz skorzystać z tego programu. Jego producentem są e-pity obecne na rynku od 2009 roku, sam program natomiast ma już ponad 30 mln pobrań.

BEZPŁATNY I SPRAWDZONY PROGRAM DO PIT 2019

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ PODATNIKA 2020)

Który PIT wybrać i wypełnić?

Do najpopularniejszych PITów należą:

 • PIT-36 przeznaczony dla prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą oraz
 • PIT-37 wypełniany m.in. przez pracowników etatowych czy zleceniobiorców nie prowadzących działalności gospodarczej.

Jeżeli skorzystasz z bezpłatnego programu do rozliczeń PIT, nie musisz martwić się o wybór odpowiedniego formularza. Program PIT zrobi to za Ciebie, bazując na Twoich odpowiedziach na pytania, które pojawią się przy korzystaniu z kreatora. Wszystkie niezbędne obliczenia program również wykona za Ciebie. Dzięki temu rozwiązaniu rozliczysz się szybciej i unikniesz pomyłek.

Inne rodzaje PITów, z którymi możesz się spotkać, to:

 • PIT-28 dedykowany dla podatników rozliczających się metodą ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych,
 • PIT-36L dla prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą, którzy wybrali podatek liniowy,
 • PIT-38 przeznaczony dla osób rozliczających przychody kapitałowe (czyli np. inwestorów giełdowych czy osób handlujących papierami wartościowymi),
 • PIT-39 jeśli sprzedawałeś nieruchomość,
 • PIT-OP jeśli jesteś emerytem lub rencistą rozliczanym przez organ rentowy i chcesz jednocześnie przekazać 1% podatku.

Dlaczego warto rozliczyć PIT elektronicznie?

Wypełnianie corocznych oświadczeń podatkowych to dla wielu Polaków źródło niepotrzebnych, negatywnych emocji. Na szczęście są specjalne programy PIT do rozliczeń podatkowych, które pomogą ci rozliczyć się dobrze, bezbłędnie i szybko. Program - dzięki specjalnemu kreatorowi - przeprowadzi Cię przez cały proces bezstresowo, krok po kroku, dokładnie sprawdzając, czy wszystko wypełnione jest prawidłowo. Rozliczenie takie jest bezpieczne, a Twój PIT trafi do wskazanego urzędu skarbowego bez konieczności wychodzenia z domu. Dodatkowo, rozliczenie elektroniczne jest premiowane pod kątem terminu, w którym możemy otrzymać zwrot podatku. Dla deklaracji składanych online maksymalny termin zwrotu to 45 dni od daty złożenia PIT.

Do kiedy rozliczyć PIT w 2020 roku?

Najpopularniejsze PITy, czyli PIT-36 oraz PIT-37 należy rozliczyć do 1 czerwca 2020 roku (pierwotny termin - do 30 kwietnia - uległ wydłużeniu ze względu na pandemię koronawirusa). Jednocześnie rozliczenie po 30 kwietnia traktowane będzie automatycznie jako wniosek o niepodleganie karze, czyli czynny żal. Nie wywoła to żadnych negatywnych konsekwencji. Dodatkowo PIT-37 oraz PIT-38, które zostały wstępnie przygotowane w usłudze Twój e-PIT, w przypadku braku aktywności zostaną "z urzędu" zaakceptowane w zaproponowanej tam formie z końcem kwietnia. Do 1 czerwca będzie możliwość złożenia ich korekt.

Warto także pamiętać o innych terminach związanych z rozliczeniem PIT. Poniżej szczegółowy kalendarz.

 • Do 31 stycznia 2020:
  • rozliczamy PIT-16A i PIT-19A,
  • a płatnicy składek (czyli m.in. nasi pracodawcy, ZUS) muszą złożyć elektronicznie informacje (PIT-11 i PIT-40A) do urzędów skarbowych.
 • Od 15 lutego 2020:
  • na podatki.gov.pl znajdziesz wstępnie przygotowane zeznania podatkowe (PIT-28, PIT-36, PIT-37, PIT-38) za 2019 rok w ramach usługi Twój e-PIT - warto sprawdzić ich poprawność.
 • Do 2 marca 2020:
  • rozliczamy PIT-28,
  • pracodawca musi przekazać pracownikom PIT-11, a organ rentowy (ZUS) dostarczyć PIT-40A na ręce emerytów i rencistów.
 • Do 30 kwietnia 2020:
  • mamy czas na sprawdzenie, ew. poprawienie i akceptację lub odrzucenie wstępnie przygotowanego przez urzędy rozliczenia PIT-37 lub PIT-38 w usłudze Twój e-PIT - jeśli nie podejmiemy żadnej aktywności (akceptacji, odrzucenia lub rozliczenia PIT w innej formie), to z końcem kwietnia urząd skarbowy uzna, że zostały one automatycznie złożone w formie, która została zaproponowana na podatki.gov.pl.
 • Do 1 czerwca 2020:
  • ostateczny termin na rozliczenie PIT-36, PIT-37, PIT-38, PIT-39 (pierwotny termin - do 30 kwietnia - uległ wydłużeniu ze względu na pandemię koronawirusa) - jednocześnie złożenie deklaracji podatkowej po 30 kwietnia traktowane będzie automatycznie jako wniosek o niepodleganie karze, czyli tzw. czynny żal, który nie wywoła żadnych negatywnych konsekwencji,
  • termin korekty zaakceptowanych w usłudze Twój e-PIT deklaracji PIT-37 lub PIT-38.

Pamiętaj również o tym, że im szybciej się rozliczysz, tym szybciej otrzymasz zwrot podatku. W 2020 roku preferowana będzie szczególnie elektroniczna droga składania deklaracji!

Rozliczając się zatem elektronicznie i wysyłając deklarację przez internet np. w lutym, masz szansę na najszybszy zwrot (średnia oczekiwania to około 3,5 tygodnia). Rozliczając się w kolejnych miesiącach, czas ten może wydłużyć się ponad dwukrotnie! Nie warto czekać do ostatniej chwili.

Dowiedz się więcej...

Czym jest usługa Twój e-PIT i jak z niej korzystać?

Usługa Twój e-PIT została wprowadzona przez Ministerstwo Finansów w 2019 roku. Jest ona dostępna na stronie podatki.gov.pl. Od 15 lutego 2020 roku znajdziemy w niej przygotowane automatycznie przez Krajową Administrację Skarbową nasze roczne rozliczenia PIT za 2019 rok. Po zalogowaniu - podobnie jak w zeszłym roku - będą tam dostępne wstępnie wypełnione formularze PIT-37 oraz PIT-38. Tegoroczną nowością są również wstępnie przygotowane rozliczenia PIT-28 czy PIT-36 - nie będą one jednak zawierać informacji, jeśli prowadzimy działalność gospodarczą.

Przygotowane w ten sposób rozliczenia PIT powinniśmy sprawdzić, a następnie zaakceptować lub zmodyfikować. Aby być pewnym poprawności swojego rozliczenia - m.in. uwzględnienia należnych ulg i odliczeń podatkowych czy zastosowania maksymalnych kosztów uzyskania przychodu - warto zweryfikować swoje rozliczenie korzystając z programu PIT.

Dowiedz się więcej...

Jak wypełnić PIT-37 online?

PIT-37 to najbardziej popularna deklaracja podatkowa w Polsce. Dotyczy m.in. pracowników etatowych, zleceniobiorców, emerytów czy rencistów. Uzyskując przychody w roku podatkowym, musimy je rozliczyć. PIT-37 wypełniamy wtedy, gdy nasze przychody są opodatkowane wg skali podatkowej - aktualnie to 17% i 32%. Emeryci i renciści muszą wypełnić PIT-37 tylko, gdy chcą rozliczyć swoje ulgi lub mieli oprócz emerytury/renty inne źródła przychodów. W innym przypadku rozliczenie przez organ rentowy (ZUS) jest wystarczające.

Rozliczenia PIT-37 często zawierają błędy. Aby tego uniknąć, każdy z podatników może skorzystać z bezpłatnego programu do rozliczeń online. Zawarty w nim kreator jest przystępny dla każdego i prowadzi użytkownika przez wszystkie czynności krok po kroku - to zdecydowanie najłatwiejszy sposób na wypełnienie i rozliczenie PIT-37. Tym bardziej, że możemy też bezpiecznie wczytać do niego dane ze wstępnie przygotowanego PIT-37 z usługi Twój e-PIT. Nie ma konieczności ręcznego przepisywania danych z druków PIT-11 od pracodawcy czy PIT-40A od ZUS.

Co to jest 1% podatku i jak go przekazać?

Jeżeli odprowadzasz podatek, możesz przekazać jego 1% na wybraną organizację pożytku publicznego (OPP). Jest to bardzo proste i nie obciąża Cię żadnymi dodatkowymi kosztami, a daje możliwość pomocy najbardziej potrzebującym. 1% kwoty należnego podatku jest wtedy przekazywany nie do budżetu państwa, a na rzecz wybranej organizacji, co stanowi dla niej ogromne wsparcie.

Jedyne co musisz zrobić, to wprowadzić numer KRS wybranej organizacji w odpowiednią rubrykę pod koniec formularza PIT. Program do rozliczania PIT dodatkowo ułatwi Ci to zadanie, a przekazaniem środków zajmie się już urząd skarbowy.

Ulgi podatkowe, czyli co można odliczyć?

Ulga na dziecko, ulga na internet, ulga rehabilitacyjna, ulga na leki - to tylko część najbardziej popularnych ulg podatkowych, z których możemy skorzystać. Dzięki nim, każdego roku możemy obniżyć i zapłacić niższy podatek.

Rozliczając się w programie PIT, będziemy mieli możliwość szczegółowego zapoznania się z zasadami korzystania z poszczególnych ulg. Z powodzeniem uwzględnimy je również w swoim rozliczeniu. Kreator poprowadzi nas krok po kroku przez wszystkie meandry odliczeń podatkowych.

Dowiedz się więcej...
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »