Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, KO otrzymałaby 38,89 proc. głosów (wzrost poparcia o 2 pkt. proc. względem poprzedniego badania pracowni) - wynika z opublikowanego w czwartek badania OGB.
Na drugim miejscu znalazłby się PiS z wynikiem 27,03 proc. (wzrost o 0,4 pkt. proc.), a podium zamykałaby Konfederacja z 11,76 proc. (spadek o 1,3 pkt. proc.).
Sondaż. Kto znajdzie się w Sejmie po następnych wyborach?
W Sejmie znalazłaby się również Konfederacja Korony Polskiej z poparciem 9,32 proc. badanych (spadek o 1,9 pkt. proc.) i Nowa Lewica - z wynikiem 5,20 proc. głosów (spadek o 0,8 pkt. proc.).
Pod progiem wyborczym byłaby Partia Razem, która otrzymała 3,51 proc. głosów (wzrost o 1 pkt. proc.), PSL z poparciem 2,39 proc. badanych (wzrost o 0,3 pkt. proc.) i Polska 2050 - głos na nią oddało 1,90 proc. ankietowanych (wzrost o 0,8 pkt. proc.).
- Koalicja Obywatelska - 38,89 proc.,
- Prawo i Sprawiedliwość - 27,03 proc.,
- Konfederacja Wolność i Niezależność - 11,76 proc.,
- Konfederacja Korony Polskiej - 9,32 proc.,
- Nowa Lewica - 5,20 proc.,
- Partia Razem - 3,51 proc.,
- Polskie Stronnictwo Ludowe - 2,39 proc.,
- Polska 2050 - 1,90 proc.
Według OGB takie wyniki w wyborach przełożyłyby się na 214 mandatów dla KO, 143 dla PiS, 53 dla Konfederacji, 43 dla KKP i 7 dla Nowej Lewicy.
Badania zostało przeprowadzone metodą CATI między 12 a 23 maju na reprezentatywnej próbie 1000 osób.












