- Po południu 9 maja, po oficjalnej ceremonii zaprzysiężenia rządu, zorganizujemy obchody poświęcone zmianom politycznym na placu Kossutha w Budapeszcie, obok Parlamentu - napisał lider Tiszy.
-Wspólnie przywitajmy zmianę reżimu - dodał Magyar.
Pełnia władzy Magyara od 9 maja
Kancelaria prezydenta Węgier Tamasa Sulyoka poinformowała we wtorek, że inauguracyjne posiedzenie nowego parlamentu rozpocznie się 9 maja o godz. 10.
W poniedziałek Magyar ogłosił nazwiska kilkorga przyszłych szefów resortów w swoim rządzie, dodając, że resztę ujawni przed zaprzysiężeniem gabinetu. Polityk zaznaczył, że jego rząd będzie się składać z 16 ministerstw.
Przyszły premier Węgier kilkakrotnie wzywał wcześniej prezydenta Sulyoka do rezygnacji ze stanowiska, nazywając go "marionetką" ustępującego premiera Viktora Orbana. Sulyok - jak oświadczył po rozmowie z nim Magyar - rozważa podanie się do dymisji.
Ugrupowanie Petera Magyara zdobyło w wyborach parlamentarnych z 12 kwietnia 141 mandatów w 199-osobowym Zgromadzeniu Narodowym Węgier. Wynik ten daje partii większość konstytucyjną. Frekwencja w wyborach wyniosła 78,99 proc.
Zobacz również:
- Raport: farmy wiatrowe nie wpływają na ceny gruntówart. sponsorowany
- DACHSER Polska świętuje 20-lecie działalnościart. sponsorowany











