Dawna fabryka Peterseima zmieniła się w cloud factory za sprawą krakowskiej firmy Grape Up

Grape Up, firma specjalizująca się w produkcji oprogramowania z wykorzystaniem technologii cloud native oraz podejścia DevOps, otworzyła nowe centrum developerskie w Krakowie w Loft Park, czyli dawnej fabryce Peterseima, mieszczącej się w rejonie Ronda Grzegórzeckiego. Budynki fabryczne zostały gruntownie wyremontowane i posłużą jako przestrzeń do tworzenia najnowocześniejszego oprogramowania dla największych firm na świecie.

Grape Up, firma specjalizująca się w produkcji oprogramowania z wykorzystaniem technologii cloud native oraz podejścia DevOps, otworzyła nowe centrum developerskie w Krakowie w Loft Park, czyli dawnej fabryce Peterseima, mieszczącej się w rejonie Ronda Grzegórzeckiego. Budynki fabryczne zostały gruntownie wyremontowane i posłużą jako przestrzeń do tworzenia najnowocześniejszego oprogramowania dla największych firm na świecie.

Nowa siedziba Grape Up pomieści dwukrotnie więcej pracowników niż obecnie pracuje w krakowskim centrum firmy. Tylko w tym roku firma chce zwiększyć zatrudnienie w Krakowie o 20 proc., do ok. 80 osób, a w perspektywie najbliższych trzech lat we wszystkich oddziałach firmy ma pracować do 200 osób. Pracownicy krakowskiego centrum będą mieć do dyspozycji ponad 1500 metrów kwadratowych powierzchni biurowej, która została zaaranżowana pod potrzeby Grape Up. I tak znajdzie się tam miejsce nie tylko na gabinety, sale do pracy i konferencyjne, ale także strefa relaksu, budki telefoniczne, łazienki, a także nowoczesny Cloud Lab. To już drugie centrum R&D Grape Up w Krakowie, skąd firma prowadzi większość projektów realizowanych dla globalnych marek.

Reklama

Nowe centrum R&D będzie także miejscem rozwoju autorskiego projektu Grape Up - Cloudboostr. Jest to platforma cloud native, która integruje różne narzędzia open source i pozwala przedsiębiorstwom budować środowisko skupione wokół Kubernetes, czyli oprogramowania automatyzującego instalację, skalowanie i zarządzanie aplikacjami w chmurze. Produkt cieszy się dużym zainteresowaniem, co wiąże się z koniecznością rozbudowy zespołu wspierającego jego rozwój.

- Kraków to nasza główna siedziba i największe centrum developerskie firmy. Dlatego bardzo się cieszę, że zyskaliśmy tutaj tak nowoczesne i ergonomiczne biuro, które przez swoją lokalizację wpisuje Grape Up w krajobraz miasta oraz jedną z jego historii. Dawny zabytkowy kompleks fabryczny został zamieniony w supernowoczesne centrum R&D. Jesteśmy pewni, że ta historia i miejsce będzie źródłem inspiracji dla naszych obecnych i przyszłych pracowników. Mogą oni tutaj liczyć nie tylko na komfortowe warunki pracy, ale także na przestrzeń do integracji zespołowej i dobrej zabawy - mówi Konrad Siatka, prezes firmy

Grape Up

Grape Up zajmuje się tworzeniem zaawansowanych rozwiązań chmurowych w oparciu o technologie cloud native, które łączy z podejściem DevOps w produkcji oprogramowania. W ten sposób spółka potrafi skrócić czas potrzebny do wprowadzenia na rynek nowych produktów i usług z miesięcy do dni. Klientami Grape Up są głównie firmy z USA, w tym spółki z listy Fortune 1000. Grape Up nie tylko tworzy dla nich oprogramowanie, ale także świadczy usługi konsultingowe - ucząc jak realizować projekty w podejściu DevOps i Agile, a także doradzając, z jakich rozwiązań cloud warto skorzystać biorąc pod uwagę środowisko IT.

Firma sukcesywnie rozbudowuje portfolio klientów o duże przedsiębiorstwa z USA i Europy i planuje dalszą ekspansję. Obejmie ona także kraje azjatyckie, gdzie Grape Up już teraz realizuje kontrakty (w Singapurze).

W oficjalnym otwarciu nowego krakowskiego biura wzięli udział wszyscy członkowie zarządu Grape Up: prezes firmy Konrad Siatka, Artur Witek - VP, Sales & Business Development, Roman Swoszowski - VP, Cloud Foundry Services, a także CTO Łukasz Zwoliński.

Grape Up jest jedną z najdynamiczniej rosnących polskich firm IT - spółka zanotowała w 2018 roku przychody na poziomie 25 milionów złotych netto, tym samym podwajając skalę biznesu w ciągu ostatnich trzech lat. Tak dynamiczny wzrost przychodów to wynik popularności usług Grape Up na zagranicznych rynkach oraz efekt koncentracji na świadczeniu usług dla dużych firm z różnych branż, których model biznesowy jest istotnie zaburzony przez zmiany na rynku wywołane rosnącą konkurencją. Realizowane dla nich projekty obejmują głównie pomoc w modernizacji istniejących systemów IT, a także tworzenie nowych aplikacji w oparciu o technologie cloud native i podejście DevOps.

W Polsce Grape Up ma także centrum rozwoju oprogramowania w Białymstoku, które w minionym roku również zostało przeniesione do większej siedziby. Spółka ma również dwie siedziby w USA - w Santa Clara oraz w Chicago - oraz biura handlowe w Niemczech (Kolonia) i Wielkiej Brytanii (Londyn).

Informacje o Grape Up i Cloudboostr

Grape Up to ekspert w dziedzinie wykorzystania technologii cloud native oraz podejścia DevOps w produkcji oprogramowania. Firma dostarcza platformę Cloudboostr, która umożliwia firmom tworzenie, testowanie i szybkie wdrażanie dowolnych aplikacji w chmurze publicznej, prywatnej lub hybrydowej. Cloudboostr integruje wiodące technologie open source w obszarze cloud native, jak np. Kubernetes. Grape Up świadczy także usługi z zakresu konsultingu IT dla dużych firm, pomagając im skrócić czas wprowadzania nowych produktów i usług cyfrowych na rynek. Firma obsługuje globalne marki z wielu branż (w tym spółki z listy Fortune 1000), wdraża rozwiązania chmurowe, buduje oprogramowanie działające w chmurze i uczy wykorzystywać metodyki Agile, aby dostarczać szybciej lepsze oprogramowanie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »