SkillsPoland: sprawdzamy jak poszło uczestnikom

W dniach 25-26 listopada w gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO odbyło się ważne wydarzenie promujące umiejętności zawodowe – pierwsza edycja konkursu branżowego SkillsPoland 2021 skierowanego do młodych talentów. Znamy już zwycięzców!

Niepowtarzalna szansa na karierę zawodową

Konkurs SkillsPoland 2021 odbył się w naszym kraju po raz pierwszy. Jego finaliści, czyli młodzi specjaliści, którzy jeszcze się uczą lub stawiają pierwsze kroki w swoim zawodzie, spotkali się 25 i 26 listopada w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku. Uczestnicy występowali w jednej z dziewięciu kategorii odpowiadającej wybranej przez nich profesji (florystyka, frezowanie CNC, fryzjerstwo, instalacje sanitarne i grzewcze, instalacje elektryczne, meblarstwo, mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych, obsługa gości hotelowych lub stolarstwo). Konkurs miał zasięg ogólnopolski, a zwycięzcy prócz złotych medali otrzymali bilety do Szanghaju, gdzie będą reprezentować Polskę w finale.

Reklama

Nagrodą dla laureatów konkursu jest także całoroczny, dedykowany cykl szkoleń pod okiem najlepszych ekspertów w Polsce, promocja w social mediach, roczny specjalistyczny kurs języka angielskiego, ale również możliwość budowanie sieci kontaktów z potencjalnymi pracodawcami.

SkillsPoland - kto wygrał?

W konkursie wzięło udział ponad 70 zawodników, w tym zaproszeni goście z zagranicy, a ich umiejętności zawodowe oceniało 50 sędziów z Polski. Do rywalizacji mogły stanąć osoby pomiędzy 18 a 23 rokiem życia. Zadania składały się z kilku modułów, a poziom ich trudności był bardzo wysoki. Kto wygrał w poszczególnych kategoriach?

Tytuł zwycięzcy konkursu SkillsPoland w poszczególnych kategoriach otrzymali: florystyka - Weronika Kwiatek, frezowanie CNC - Tytus Sokołowski, fryzjerstwo - Emilia Wilde, instalacje elektryczne - Tomasz Chlipała, instalacje sanitarne i grzewcze - Michał Jelinski, meblarstwo - Józef Pruszczyk, mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych - Marek Wiącek, obsługa gości hotelowych - Dawid Miotk, stolarstwo - Radosław Kropaczewski. Warto także dodać, że Marek Wiącek i Józef Pruszczyk reprezentowali już raz Polskę na konkursie EuroSkills Graz 2021 i ponownie zakwalifikowali się do kadry.

SkillsPoland - nie tylko rywalizacja

Prócz wydarzeń konkursowych, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla odwiedzających, m.in.: panele dyskusyjne z przedstawicielami nauki, biznesu, instytucji publicznych, warsztaty tematyczne dla nauczycieli, strefy partnerskie oraz stoiska szkół i uczelni prezentujących się na targach. Łącznie podczas konkursu odbyły się 3 panele, 1 debata, pokazano 10 prezentacji, przeprowadzono dedykowane warsztaty dla ponad 100 nauczycieli z całej polski oraz kilkanaście wywiadów. Szczególnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się cztery strefy "try a skill", w której mogli spróbować swoich sił w wybranych zawodach np. w spawalnictwie oraz 11 stoisk. Wszytko to odbyło się na 12 tysiącach metrów kwadratowych w 3 halach na terenie AmberExpo.

WorldSkills - konkurs międzynarodowy

SkillsPoland jest krajowym etapem międzynarodowego konkursu WorldSkills, który istnieje już od ponad 70 lat i stanowi najważniejszy na świecie konkurs umiejętności branżowych. Udział biorą w nim przedstawiciele 85 krajów z całego świata, a uczestnicy rywalizują w 60 konkurencjach z sześciu obszarów: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.

Udział w konkursie ma ułatwić start na rynku pracy młodym talentom uczącym się lub rozpoczynającym swoją karierę zawodową. Celem WorldSkills jest także kształtowanie pozytywnego wizerunku szkolnictwa branżowego. W przyszłym roku finaliści z całego świata spotkają się w Chinach. Konkurs WorldSkills Shanghai 2022 odbędzie się w dniach od 12 do 17 października przyszłego roku.

Więcej informacji na temat krajowych zawodów SkillsPoland można znaleźć na stronie WorldSkillsPoland.

materiały promocyjne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »