Reklama

Dzień dobry Biznes: jak wzmocnić swój biznes dzięki kryzysowi?

Pojawiają się nagle, nieoczekiwanie, są trudne do przewidzenia, a ich wpływ na gospodarkę, społeczeństwo lub pojedyncze przedsiębiorstwo jest ogromny. Czarne Łabędzie wywołują niepewność, strach o przyszłość, chaos, ale są również powodem do zmiany. Jak sobie z nimi radzić? W jaki sposób firmy mogą przetrwać kryzys, który prędzej czy później bez wątpienia nadejdzie? - więcej o tym podczas webinarium "Dzień dobry Biznes" już w najbliższą środę.

Do tej pory uczestnicy cyklu szkoleń "Dzień dobry Biznes", których organizatorem jest PKO Bank Polski, mogli dowiedzieć się jak zwiększyć sprzedaż online i właściwie wykorzystać narzędzia e-marketingu, aby poprawić wyniki firmy. Nie zabrakło również tematu, który od 2018 r. niejednemu przedsiębiorcy spędzał sen z oczu, czyli RODO. Okazało się, że dbanie o dane osobowe i skuteczne wypełnianie zapisów rozporządzenia, nie jest takie trudne jak się wydawało, a rodzime firmy dają sobie z tym coraz lepiej radę.

Trzecie spotkanie "Dzień dobry Biznes" poświęcone będzie elastyczności przedsiębiorstwa i pracowników nie tylko w czasach obecnego kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią, ale w szeroko rozumianej sytuacji niepewności i zmiany.

Reklama

Pandemia COVID-19 to oczywiście zdarzenie wywołujące strach o przyszłość. Ale okoliczności, w których przedsiębiorca i cały zespół pracowników stają przed wyzwaniem dostosowania się do nowych realiów jest znacznie więcej. To mogą być fuzje lub przejęcia, co skutkuje zmianami organizacyjnymi i wymusza konieczność poukładania wszystkiego na nowo. To znów zmiany wewnętrzne wynikające z zastosowania nowych technologii, które wpływają na to, jak wykonuje się dzisiaj pewne zadania i obowiązki. W końcu Czarne Łabędzie pojawiają się niezwykle rzadko, ale ich siła i nieprzewidywalność sprawiają, że mają one ogromny wpływ na gospodarkę, społeczeństwo i biznes.

"W myśl idei Czarnego Łabędzia to, czego nie wiemy, staje się znacznie ważniejsze od tego, co wiemy" - pisze w książce "Czarny Łabędź. O skutkach nieprzewidywalnych zdarzeń" Nassim Taleb (za autorem przyjęliśmy pisownie Czarny Łabędź wielkimi literami). Tłumaczy on również, że jest to zdarzenie po pierwsze nietypowe, a po drugie, wywierające drastyczny wpływ na rzeczywistość. Ale skoro Czarne Łabędzie są trudne do przewidzenia, czy można się przed ich wpływem uchronić albo odpowiednio do nich przygotować?

Krzysztof Pilarczyk, partner zarządzający w Today's Business Learning, w odpowiedzi na Czarne Łabędzie proponuje teorię antykruchości. Czym ona jest i dlaczego może być odpowiedzią na zdarzenia trudne do przewidzenia i kryzysy, które przychodzą nagle - opowie już w najbliższą środę o godzinie 11.00, podczas webinarium "Elastyczność pracowników synonimem efektywności firmy".

Wszystkie webinary są prowadzone z PKO Rotundy. Aby wziąć w nich udział wystarczy w dniu wydarzenia wejść na stronę www.pkobp.pl/dzien-dobry-biznes. Co ważne, nie trzeba się rejestrować, a podczas transmisji można zadawać pytania ekspertowi.

"Dzień dobry Biznes" to  cykl spotkań dla przedsiębiorców organizowany przez PKO Bank Polski. W tym roku spotkania prowadzone są w formie webinarów.

Partnerem "Dzień dobry Biznes" jest Interia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »