Reklama

Kiedy Polska wejdzie do strefy euro?

Łotwa: Fala fałszerstw euro

Ledwo Łotwa zdążyła wejść do strefy euro, a już uaktywnili się fałszerze pieniędzy. W trzy tygodnie po zastąpieniu narodowego pieniądza, łata, walutą europejską przestępcy chcą skorzystać z faktu, że część Łotyszy na razie słabo zna nowe pieniądze.

Większość sfałszowanych pieniędzy to banknoty o nominale 10 euro. Prymitywne podróbki produkuje się z wykorzystaniem kolorowych kopiarek. Nie maja one oczywiście hologramów, znaków wodnych i innych zabezpieczeń. Mimo to zdarzają się przypadki, że są akceptowane przez zapracowanych czy nieuważnych kasjerów. Do obiegu trafiły nawet... fotografie nowych pieniędzy, wycięte z oficjalnych publikacji informacyjnych.

Łotewska policja - wzywając do uważnego sprawdzania otrzymywanych pieniędzy - ostrzega, że wkrótce mogą się pojawić naprawdę fachowo wyprodukowane fałszywe banknoty. Jak dowodzi doświadczenie innych krajów strefy euro, niektóre z nich są rzeczywiście trudne do rozpoznania.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »