Reklama

Bank Pekao obniża marże kredytu hipotecznego

Osoby, które do końca marca złożą wniosek o kredyt mieszkaniowy w Banku Pekao S.A. mogą liczyć na niższą marżę, a tym samym – kredyt z niższym oprocentowaniem. Nowa oferta banku przewiduje także brak prowizji za przygotowanie i zawarcie umowy. Z kolei klienci, którzy nie tylko wezmą kredyt, ale również otworzą konto, otrzymają limit w koncie na promocyjnych warunkach i bez dodatkowej opłaty.

Ceny mieszkań nieustannie rosną - nawet o kilkanaście procent w skali roku. Podobnie raty kredytów, na których wzrost wpływ mają podwyżki stóp procentowych. Tymczasem dla większości Polaków, chcących posiadać własne mieszkanie, kredyt jest koniecznością. Niewielu stać bowiem na zakup gotówkowy. Nie może więc dziwić, że szukamy możliwie najkorzystniejszych kredytów mieszkaniowych. W odpowiedzi na trudną sytuację na rynku Bank Pekao S.A. przygotował nową ofertę.

Nowa oferta Banku Pekao S.A. jedną z najbardziej konkurencyjnych na rynku

Osoby, które do końca marca złożą wniosek o kredyt w Banku Pekao S.A. otrzymają niższą marżę - już od 1,79 proc. Natomiast w przypadku skorzystania z opcji EKO przy budowie domu - nawet 1,74 proc. Niezależnie od wybranej opcji, jak również od wysokości wkładu własnego, Bank Pekao S.A. nie pobierze prowizji za przygotowanie i zawarcie umowy. Dodatkowo klienci, którzy otworzą nowe konto, otrzymają limit w koncie na promocyjnych warunkach oraz bez dodatkowej opłaty za jego udzielenie. W ten sposób łatwiejsze będzie nie tylko spłacanie rat kredytu, ale też zarządzanie własnymi finansami.

Reklama

- Nasza nowa oferta kredytów hipotecznych z obniżoną marżą jest jedną z najbardziej konkurencyjnych na rynku. W świetle obecnych zmian stóp procentowych warto podkreślić, że marża jest stałym elementem oprocentowania i niezależnie od przyszłych zmian stóp procentowych pozostanie niezmienna w całym okresie trwania kredytu, dlatego warto na nią zwrócić uwagę. Kredyt mieszkaniowy to zobowiązanie na wiele lat i należy dokładnie sprawdzać wszystkie koszty związane z udzieleniem kredytu - tłumaczy Piotr Gołąb, Dyrektor Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao S.A.

Klienci skorzystać mogą z opcji EKO dom. To dodatkowo obniżona marża, która nie wymaga przedstawienia żadnych nadprogramowych dokumentów. Warunkiem jest jednak to, by kupowany dom był wyposażony w przynajmniej jedną z trzech instalacji: pompę ciepła, kolektory słoneczne lub panele fotowoltaiczne. W przypadku kredytu budowlano-hipotecznego instalacje te muszą być zawarte w kosztorysie prac budowlanych lub kosztorysie na roboty remontowe.

Stałe oprocentowanie, czyli niezmienna rata kredytu

Zdecydować można się także na kredyt ze stałym oprocentowaniem. Choć będzie ono nieco wyższe, zyskujemy pewność, że ustalona wartość stopy procentowej oraz wysokość comiesięcznej raty kredytu hipotecznego nie zmieni się przez okres pierwszych pięciu lat spłaty. Po tym czasie jest jednak opcja przedłużenia spłaty na podstawie stałej stopy na kolejne 5-letnie okresy.

- Teraz przy wzroście stawek bazowych, należy zwrócić szczególną uwagę na ryzyko wzrostu oprocentowania w stosunku do możliwości finansowych, jakie mamy i uwzględnić je w ocenie tego, na jaką ratę możemy sobie pozwolić. Warto uwzględnić odpowiedni bufor na potencjalny jeszcze wzrost oprocentowania lub rozważyć skorzystanie z opcji kredytu z okresowo stałym oprocentowaniem. Zapraszamy do kontaktu z Infolinią naszego banku lub do dowolnej placówki, gdzie wyspecjalizowani doradcy pomogą przeanalizować rozważane oferty i wskazać te, które będą najlepiej dostosowane do potrzeb i możliwości klienta - dodaje Gołąb.

Wszystkie formalności można załatwić bez konieczności wychodzenia z domu. Możliwy jest zdalny kontakt z doradcą hipotecznym banku oraz przesłanie potrzebnych dokumentów mailowo lub z wykorzystaniem bankowości internetowej Pekao24. Udanie się do oddziału banku niezbędne będzie dopiero podczas finalnego podpisywania umowy. Oferta Banku Pekao S.A. obowiązuje do końca marca bieżącego roku.

Dla oprocentowania zmiennego. RRSO 6,57%

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) mieszkaniowego kredytu hipotecznego/ budowlano-hipotecznego wypłaconego jednorazowo wynosi 6,57% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu 274 814 zł (bez kredytowanych kosztów), kredyt zaciągnięty na 24 lata, 288 miesięcznych rat do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 27% całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji, zmienne oprocentowanie kredytu 6,01%

w stosunku rocznym, równa rata kapitałowo-odsetkowa do czasu uprawomocnienia wpisu hipoteki w wysokości 1 839,85zł, a po uprawomocnieniu wpisu hipoteki wysokość raty kapitałowo-odsetkowej ulega obniżeniu i wynosi 1 676,67 zł (przy założeniu, że wpis uprawomocni się po upływie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy), całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 490 764,20 zł, całkowity koszt kredytu 215 950,20 zł przy uwzględnieniu kosztów, w tym odsetki 203 644,28 zł oraz koszty z tytułu: ubezpieczenia spłaty kredytu 5401,74 zł (za 4 lata), ubezpieczenia nieruchomości (innego prawa) od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 miesięcy wg oferty dostępnej w banku 280,22 zł, opłaty miesięcznej za otwarcie i prowadzenie Konta Przekorzystnego 0 zł, opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku 4 zł, opłaty za wydanie karty kredytowej Elastyczna 15 zł z miesięczną opłatą za obsługę karty 3,90 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości (innego prawa) 137 zł, podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki 19 zł, opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy 0 zł. Po uprawomocnieniu się wpisu hipoteki zmienne oprocentowanie kredytu zostanie obniżone o 1 punkt procentowy. Kalkulacja dokonana na dzień 1 lutego 2022 r., na reprezentatywnym przykładzie.

Dla oprocentowania stałego. RRSO 8,15%

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) mieszkaniowego kredytu hipotecznego wypłaconego jednorazowo wynosi 8,15% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu 181 457,- zł (bez kredytowanych kosztów), kredyt zaciągnięty na 18 lat, 216 miesięcznych rat do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 37% całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji, stałe oprocentowanie kredytu 7,24% w stosunku rocznym, równa rata kapitałowo-odsetkowa do czasu uprawomocnienia wpisu hipoteki w wysokości 1 554,11 zł, a po uprawomocnieniu wpisu hipoteki wysokość raty kapitałowo-odsetkowej ulega obniżeniu i wynosi 1 447,21 zł (przy założeniu, że wpis uprawomocni się po upływie 4-miesięcy od dnia zawarcia umowy), całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 300 596,14 zł, całkowity koszt kredytu 119 139,14 zł przy uwzględnieniu kosztów, w tym odsetki 109 708,61 zł oraz koszty z tytułu: ubezpieczenia spłaty kredytu 3611,30 zł (za 4 lata), ubezpieczenia nieruchomości (innego prawa) od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 m-cy wg oferty dostępnej w Banku 187,34 zł, opłaty miesięcznej za otwarcie i prowadzenie Konta Przekorzystnego 0 zł, opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku 4 zł, opłaty za wydanie karty kredytowej Elastycznej 15 zł z miesięczną opłatą za obsługę karty 3,90 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości (innego prawa) 137 zł, podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki 19 zł, kredytowanej opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy kredytu 2268,21 zł. Po uprawomocnieniu się wpisu hipoteki stałe oprocentowanie kredytu zostanie obniżone o 1 punkt procentowy. Kalkulacja dokonana na dzień 1 lutego 2022 r., na reprezentatywnym przykładzie.

Obowiązkowym zabezpieczeniem mieszkaniowego kredytu hipotecznego/ budowlano-hipotecznego jest hipoteka na nieruchomości (lub innym prawie) oraz przelew praw z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych nieruchomości (innego prawa), stanowiącej zabezpieczenie kredytu, w całym okresie kredytowania. Spłata kredytu oprocentowanego zmienną stopą procentową wiąże się z ryzykiem zmiany stopy procentowej, co w przypadku wzrostu stopy procentowej spowoduje wzrost wysokości raty i całkowitej kwoty do zapłaty. Bank podejmuje decyzję o udzieleniu ww. kredytów po dokonaniu analizy kredytowej i oceny zdolności kredytowej. Informacje zawarte w niniejszym materiale nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Kredytodawcą jest Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »